Zübeyde Hanım Bulvarında 150 Öğrenci Kitap Okudu

1

Iğdır İmam Hatip Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan 150 öğrenci Zübeyde Hanım Bulvarında ‘oku’ yazısı oluşturarak kitap okudular.

Okul tarafından hazırlanan “Güneşi Tutuşturmak için Kandilleri Yakalım” Projesi kapsamında Zübeyde Hanım Bulvarı’nda yapılan okuma etkinliğine katılan il Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; “okuma kampanyası başlattık her yaştan her alandan kişilerin gelip kitap okumalarını istiyoruz. Çocuklarımızın bilgisayar ortamından kurtulmasını kötü alışkanlıklardan uzaklaşması için öğrencilerimizi kitapla buluşturduk, kitabı kokusunu alsınlar diye. Kitabı okumasını sevdirmeyi amaçlıyoruz. Kitap okumayı gerçekleştirmeliyiz. Çocuklarımız sanal alemden uzaklaşmalı. Rabbimizin ilk emri olan “Oku” emrini yerine getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Okul Müdürü Ali Bekirhan da proje hakkında bilgi vererek; “okulumuzda kitapları koridorlara taşıdık. İsteyen öğrenci kitabı alarak okuyor. Amacımız öğrenci, veli, öğretmenlerimize okumayı sevdirmek Türkiye’ye sevdirmek. Kitapları kapalı kapılar ardından çıkararak öğrencilere ve velilerimize sunduk. Okulumuzdaki kitap sayısını %50 artırdık. Başarımız arttı. Türkiye’ye de yansıyacaktır” şeklinde konuştu.

 Okuma etkinliğine katılanlar da proje ile, daha çok kitap okuduklarını, kendilerini geliştirdiklerini söylediler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.