Zorla Kaçırılan Liseli Kız Bulundu

hh

Kars’ın Selim İlçesi’nin Kaynarlı Köyü’nde, 10 önce kaçırılan 16 yaşındaki lise öğrencisi ve öğrenciyi kaçıran üç zanlı bulundu.

Kars Ticaret Lisesi’nde yatılı olarak öğrenim gören E.Y. (16), geçtiğimiz hafta sonu tatilini geçirmek üzere ailesinin oturduğu Selim’in Kaynarlı Köyü’ne gitmesinin ardından, 4 kişi oldukları ileri sürülen şahıslar tarafından zorla kaçırıldı. Lise öğrencisinin dedesini ve ninesini darp edip el ve ayaklarını da bağladıktan sonra E.Y.’yi zorla kaçırdıktan sonra 10 günden Selim Kaymakamı Erdinç Dolu

Koordinesindeki Jandarma ve polis ekipleri tarafından her yerde aranıyorlardı. Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, yaptığı açıklamada, 10 günden beri geniş çaplı arama çalışmalarının ardından zorla kaçırılan kızın bulunduğunu ve kaçıran 3 kişinin de yakalandığını açıkladı. Kaymakam Dolu, daha önce kaçırılma olayına yardım ve yataklık ettiği iddiasıyla cezaevine konulan şahıs ile birlikte, yaşı küçük öğrenciyi kaçıran 3 kişinin Jandarma tarafından ifadelerinin alınmasının ardından mahkemeye çıkarılacaklarını da birdirdi. Kaçırılan kızın gerekli sağlık kontrollerin yapılması ve ifadesin alınmasının ardından ailesine teslim edileceğini de belirten Dolu; “bilindiği gibi yaşı küçük öğrencimiz 10 gün önce dede ve ninesinin yanından 4 kişi tarafından zorla kaçırılmıştı. Olayın jandarmaya bildirilmesinin ardından bu zamana kadar il genelinde jandarma ve polis  ekiplerimiz kaçırılan kızımızı ve zanlıları bulmak için aralıksız bir şekilde çalıştı. Bu günde kızımızı ve kaçıranları bulduk. Olayla ilgili olarak soruşturma devam ediyor” dedi.

KAÇIRMA OLAYI NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Edinilen bilgilere göre,  Kars’ta 10 gün önce Pazar akşamı Selim’in Bozkuş Köyü’nden oldukları iddia edilen 3 kişi, E.Y.’nin ailesine ait evin kapısını çalararak bir yakınlarının hasta olduğunu söyledi ve evdekilerin kapıyı açmasını istedi. Ardından eve zorla giren şahıslar, E.Y.’nin 70 yaşlarındaki dede ve ninesini darp ettikten sonra ellerini bağladı. Yaşlı ninenin dişlerini de kıran şahıslar, daha sonra da 16 yaşındaki lise öğrencisi E.Y.’yi zorla kaçırarak kayıplara karıştı. Kaçırma olayının ardından E.Y.’nin ailesi durumu önce komşularına,

sonra da jandarmaya bildirdi. Bunun üzerinde harekete geçen Selim Kaymakamı Erdinç Dolu koordinesindeki jandarma ekipleri, geniş çaplı arama çalışmaları başlattı. Pazar gününden beri öğrenciyi ve zanlıları arayan Jandarma, E.Y.’nin ailesinin verdiği isimler ve eşkaller üzerine kaçırma olayına yardım ve yataklık ettiği gerekçesiyle bir kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıs, daha sonra çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.