Zamansız Gelen Acı

            11

İlk nefesimizi aldığımız andan itibaren bazen kısa bazense uzun bir hayatı yaşamanın başlangıcını yaparız. Sürdüğümüz hayat boyunca bazen iyi bazen kötü, bazen sıradan bazen heyecanlı, bazen sevinçli bazen hüzünlü anlar yaşarız. Hiç kuşkusuz bu anların son bulacağı bir acı durak mutlaka olacaktır. Her fani mutlaka ölümü tadacak ve geride kalanlara yokluğunun acısını yaşatacaktır. Ama kimi zaman bu acı çok zamansız gelir. Hayatın hiç beklenmedik bir anında ölüm gerçeği bir tokat gibi çarpar yüzümüze.

Zamansız gelen acılardan birini ne yazık ki geçtiğimiz hafta yaşadık. Değerli bir insan olan Dr. Ferhat Karakılıç’ı geçirdiği trafik kazasında kaybettik. İşinin ehli olmasının yanı sıra iyi bir dost, değerli bir ağabey diyebileceğim güzel bir insandı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) iki yıl Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde eğitim gördükten sonra bıraktı. Tekrar hazırlandı. Tıp okumak istiyordu ve başardı da. İyi bir puanla Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne yerleşti. 2012’de mezun oldu. Mesleğine yeni başlamış olmanın verdiği heyecanla insanlara elinden gelebildiğince yardımcı olmaya çalışan biriydi. Iğdır Devlet Hastanesi ve Karakoyunlu İlçesi’nde aile hekimi olarak çalıştı. Tıpta Uzmanlık Sınavı’na (TUS) hazırlanıyordu. Mesleğinde gelecek vadeden bir hekimdi. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, kırmadan, küçükle küçük, büyükle büyük olurdu. Bu hayattan çok erken ayrıldı. Hayatının baharında veda ettiği insanlara tarifsiz bir acı yaşattı. Kısa süren ömründe çok büyük şeyler başardı. Her zaman ailesi ve dostları için gurur kaynağı oldu. Kısacası hayatımıza neşe, sevinç, umut, gurur gibi hisleri soktu. Aramızdan ayrılışıyla da keder ve acı hissetmemize neden oldu.

Hiçbir zaman hafızamızdaki güzel yerini kaybetmeyecek. Aramızdan ayrılışı bir keder parçası olarak gönlümüzde kalacak. Hayatı, kararlılığı, başarısı kendisinden sonrakilere örnek olacak.

Sevgili ağabeyim, arkadaşım, dostum Dr. Ferhat Karakılıç’a Allah’tan rahmet diliyorum. Huzur içinde yatsın. Allah, geride bıraktığı dostlarına, sevenlerine ve arkadaşlarına ise sabır ihsan eylesin.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.