Zahir Bebek, Sağlık Bakanlığı’nın Hava Ambulansı İle Hayata Tutundu

hy

Hasta,112 ambulansıyla Iğdır Havalimanı’na ulaştırıldı. Buradan Sağlık Bakanlığı’nın hava ambulansı ile Erzurum Özel Buhara Hastanesi’ne aynı gün nakli sağlandı.

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Iğdır İl Sağlık Müdürü Alpaslan Erol, hava ambulanslarının hasta nakillerinde hayati önem taşıdığını belirterek, Sağlık Bakanlığı’nın hava ambulans sisteminin vatandaşların hizmetinde olduğunu ifade etti.

Erol, bazı acil hastaların, ön müdahale sonrasında gerekli donanım ve ekibe sahip yakın illerdeki hastanelere zaman kaybetmeksizin hava yoluyla sevk edildiğini bildirdi.

Iğdır Devlet Hastanesi’nde solunum yetmezliği teşhisi konulan Zahir bebeğin 112 ambulansıyla Iğdır Havaalanı’na ulaştırıldığını hatırlatan Erol, şunları kaydetti:

“Hastamız, Iğdır Havaalanı’ndan Sağlık Bakanlığı’nın hava ambulansı ile Erzurum Özel Buhara Hastanesi’ne aynı gün ulaştırıldı. Hastamıza acil şifalar dileriz.           

Hava ambulansı yaşam savaşı veren hastalarımıza umut oluyor. Bu önemli hizmetten sosyal güvencesi olsun ya da olmasın her vatandaş ücretsiz yararlanmaktadır.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.