Zafer Tarhan AKP’den Aday Adaylığını Açıkladı

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Zafer Tarhan AKP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. AKP Iğdır Kurucu İl Başkanı Mahmut Şek ile birlikte basının karşısına geçen Zafer Tarhan şu bilgilere yer verdi:

“Basınımızın değerli temsilcileri, doğup büyüdüğüm memleketime hizmet etme noktasında aldığım AK Parti Iğdır milletvekili aday adaylığı kararımı açıklamak için huzurunuzdayım. Toplantımıza hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.

7 Haziran seçimi Iğdır’ın kader seçimidir. Bu seçimde Iğdırlı iktidar partisinden yana tavır almalıdır. Iğdırlı muhalefette olma kaderini yenmeli, iktidar için oy kullanmalıdır.

Bugün Iğdır’ın, Iğdırlının daha çok hizmete ihtiyacı vardır. Bu hizmet de AK Parti ile olur. Bugün siyasete baktığımızda ne CHP ne MHP ne de başkalarının iktidar olma şansı yoktur. AK Parti yine iktidar olacaktır. Iğdır’da iki dönemdir milletvekili çıkaramıyoruz. İnanıyorum bu sefer Iğdırlı oyunu AK Parti’den yana kullanacak, üstelik iki vekilini de AK Parti’den çıkaracaktır inşallah.”

AKP’den milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Tarhan’ın özgeçmişi ise şu şekilde:

“1965 yılında Iğdır’da dünyaya geldi. Daha önce Ankara’ya dönüşümlü olarak gitti. Ardından 1986 yılında ise Ankara’ya yerleşti ve ticari yaşamına Ankara’da devam etti. 1990 yılında evlendi ve 3 çocuk babasıdır. 1986-1993 yılları arasında Ankara’da özel bir teknoloji firmasında teknik müdür olarak çalıştı. 1993 yılında Tek-Odak şirketini kurarak profesyonel ticari yaşama ilk adımını attı. Uluslararası ihracat ve ithalat alanında faaliyetlerine bugüne değin devam ediyor. 2002 yılında Bordo İletişim Şirketini kurarak medya ve iletişim sektörüne atıldı. 2013 yılında Ankara’da İhtisas Eğitim Kurumlarını kurarak, bünyesinde Özel İhtisas Sağlık Koleji ile eğitim sektöründe faaliyet göstermekteler. 2014 yılında EREMDA şirketini  kurarak Çankırı’da hava temizleme cihazlarının üretimini planlıyor. 2014 yılında imtiyaz sahibi bulunduğu, bilim ve teknoloji alanında Tech News adında gazete çıkararak medya sektörüne dahil oldu.

Siyasetle tanışması 1988 yılında Refah Partisi ile oldu, uzun yıllar Milli Görüş camiasında çeşitli alanlarda hizmetlerde bulundu. Camia tarafından tevdi edilen tüm görevleri eksiksiz yerine getirmeye gayret etti. Milli Görüş camiasında, genel merkez nezdinde uzun yıllar teknik alanlarda hizmetlerde bulundu. Saadet Partisi Genel Merkezi’nde Iğdır İl Müfettişliği ve sonrasında Iğdır il sorumlusu olarak görev yaptı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görevlerde bulundu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.