YÜZLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, 11 milyon fidanı toprakla buluşturma hedefiyle başlattığı “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında Üniversitemizde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan ‘Geleceğe Nefes’ kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleşti. Bu yıl ilk defa Azerbaycan, Bosna Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna gibi yaklaşık 30 ülkenin de katılacağı ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ kapsamında 83 milyon fidan toprakla buluşması amaçlandı.

Bu etkinlik kapsamında Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde gerçekleştirilen ağaçlandırma etkinliğine; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, akademik ve idari personeller katıldı.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, ağaçlandırma etkinliğinde konuyla alakalı bir açıklama yaptı. Rektör Alma, doğayı korumanın önemi ve gerekliliğine değinerek,  “Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası kapsamında Üniversitemizde yaptığımız fidan dikimiyle biz de, gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak için katkıda bulunuyoruz. Peygamber Efendimizin, ‘kıyametin kopacağını da bilsen, elindeki fidanı dik’ hadis-i şerifinde de ifade edildiği gibi bizlerde ağaç dikmenin ve yeşili korumanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu

Rektör Alma’nın açıklama yapmasının ardından akademik ve idari personeller fidan dikimi gerçekleştirdi.

Haber Aynur TOKA

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.