Yurtdışından Gelen Heyet Vali Davut Haner’i Ziyaret Etti

y1

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Comenius Regio Projesi kapsamında Iğdır Anadolu Lisesi tarafından yürütülen “İstilacı Yabancı Türlerin Doğaya Etkisi, Zararları” adlı projenin ortakları olan Estonya, İtalya, İspanya ve Polonya’dan ilimize gelen heyet 08 Nisan 2014 Salı günü, Vali Davut Haner’i  ziyaret etti.

Bir biyoloji projesi olarak yapılan çalıştayın Ülkemizde düzenlenmesi vesilesiyle Iğdır’a gelen heyet temsilcilerini kabul eden Valimiz, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi; ‘’Öncelikle hepinize hoş geldiniz diyorum. Bu projelerin benim için farklı bir anlam ve önemi bulunmaktadır. Çünkü söz konusu projeler, kuruluşunda görev aldığım bir teşkilatın çalışmaları kapsamında yürütülmektedir. Bu amaçla İlimizde bulunan heyeti ağırlamaktan da memnuniyet duymaktayım.” dedi. Misafirleri ile tek tek ilgilenerek sohbet Valimiz, Iğdır hakkında bilgiler vererek, gezilmesi ve görülmesi gereken yerler için tavsiyelerde bulundu. Ülkemizin doğuya açılan kapısı konumunda yer alan Iğdır’ın, önemine vurgu yapan Valimiz, iklim ve coğrafi özellikleri bakımından da Iğdır’ın Doğu Anadolu bölgesindeki diğer illerden farklılık gösterdiğini ifade etti.

Katılımcılardan, yürütülen proje hakkında da bilgiler alan Valimiz Davut Haner, çalıştay neticesinde hazırlanacak raporun bundan sonraki süreç için rehber ve ışık olacağını, onun için de bu projelerin önemli olduğunu ifade ederek, Valilik olarak da gerekli desteğin sağlanacağını belirtti.

Ziyaret sonunda proje ortakları; kendilerine zaman ayırarak, yakınlık gösteren Valimize teşekkürlerini bildirdiler. Ayrıca Iğdır hakkındaki izlenimlerini de paylaşan heyet, Iğdır halkının göstermiş olduğu misafirperverlikten de mutluluk duyduklarını belirttiler.

Proje kapsamında daha önce Estonya ve İtalya’da yapılan çalıştayların üçüncüsüne, İlimiz ev sahipliği yapmaktadır.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.