YÖRESEL FESTİVALİN AÇILIŞI YAPILDI

            Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Platformu tarafından bu yıl Dördüncüsü düzenlenen Kars Ardahan Iğdır Yöresel Ürünler Kültür Festivali Beylikdüzü meydanında yoğun bir katılımla açılışı yapıldı.

            Açılışa Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, Eylem Çelik Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Ak Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, belediye meclis üyeleri Abdulkadir Özsular, Musa Etreci, İbrahim Batur ve çok sayıda Iğdır’lı katıldı. 

            2016 yılından bu güne kadar yapılan ve yöresel ürünlerin sergilendiği; 4. ”Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri 2019” bu yıl da. 9 – 15 Aralık tarihleri arasında KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEKLER PLATFORMU ve Iğdır Belediyesi katkılarıyla, tarih, kültür ve organik ürünleri her yönüyle yerel değerleri tanıtıldı.

TANITIM GÜNLERİNDE KURDELEYİ SİYASİLER KESTİ

            Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Günleri etkinliğinin açılış kurdelesini, Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş-Eylem Çelik, Kars Belediye  Başkanı Ayhan Bilgen ve Türkiye Caferileri lideri Selahattin Özgündüz birlikte kesti.

            Başkanlar ve beraberindeki heyet, Iğdır Belediyesi tanıtım çadırında 5 gün boyunca Iğdırlı hemşerileri ile bir araya gelip Iğdır’ın sorunlarını tartıştı. İş insanlarının Iğdır’a yatırım yapmaları halinde destek sözü verdi.

            Başkan Yaşar Akkuş ve Eylem Çelik önümüzdeki yıllarda daha iyi organizasyon sözü verdi. Etkinlik boyunca Iğdır Belediyesi  Kültür Müdürü Tekin Severli ve  personelinin vermiş olduğu başarılı hizmetten ötürü Başkan Yaşar Akkuş  teşekkür etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.