Yılın Öğretmenleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Ağırlandı

11

Iğdır’da yılın öğretmeni seçilen Mehmet İşler Sosyal Bilimler Lisesi öğretmenlerinden İngilizce Öğretmeni Ebru Kaynarcalıoğlu ile Şehit Öğretmen Şevki Akgün Ortaokulu Matematik Öğretmeni Hasan Kıraç Ankara’da Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı tarafından kabul edildikten sonra Iğdır’a döndüler. Milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit’i makamında ziyaret eden yılın öğretmenleri Ankara’daki görüşmeler hakkında bilgi verdiler.

 Ziyarette konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; “sizlerin Ankara’da Iğdır’ı temsil etmenizden dolayı memnun oldum, başarılı ve güzel çalışmalarından dolayı yılın öğretmeni seçildiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

Yılın öğretmeni seçilen Ebru Kaynarcalıoğlu ve Hasan Kıraç ise Ankara’da bulunduğu 5 günlük süreyi iyi geçirdikleri belirterek şunları söylediler:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Milli Eğitim Bakanımızla görüştük. Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle Aksaray’da ilk olarak öğretmenleri ağırlaması, bize verdikleri değerin bir göstergesidir. Sayın Cumhurbaşkanımız yaptığı konuşmada öğretmenlere değer verdiklerini belirttiler. Sizlere selamları var. Konuşmasında öğretmenliğin bir aşk meselesidir olduğunu ifade ettiler”

Öğretmenlerin özlük hakları meselesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Geçim derdine düşmüş bir öğretmenin eğitim öğretim işini hakkıyla yapmasını beklemek onlardan çok fazla fedakârlık istemek olur ama şu gerçeği de kabul etmek mecburiyetindeyiz, öğretmenlik sadece ücreti, sadece memuriyet hakları, sadece mesai saatleri için yapılacak bir iş değildir. Öğretmen özellikle eğitim, terbiye işleri bakımından bir rol modeldir ve öğretmenlik bir aşk meselesidir. Oturuşuyla, kalkışıyla, konuşmasıyla, bakışıyla, duruşuyla yani hayatıyla öğrencileri için, talebeleri için örnek insandır. Hazreti Ali ´Cebbar olan Allah´ın taksimine razı olduk. Bize ilim verdi, düşmanlarına mal verdi´ diyor. Öğretmen hissesine ilim düşen, buna talip olan kişidir. Öğretmenin en büyük zenginliği yetiştirdiği öğrencilerdir, talebeleridir. Onun sermayesi odur.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.