Yılın Doktorları İl Müdürü Dr. Erol İle Ankara’da

Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl 81 ilden sağlık çalışmalarına yaptıkları katkı, sağlık hizmetlerindeki fedakarlıkları ve duyarlılıkları dikkate alınarak belirlenen “Yılın Doktorları Ödülü”ne bu yıl Iğdır Devlet Hastanesinde görevli Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr.Barış Ermişler ve Iğdır Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Aile Hekimi Dr.Serkan Yeşilkaya layık görüldü.
Iğdır İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol ve Yılın Doktoru seçilen hekimler, Sağlık Bakanlığının düzenleyeceği organizasyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılacak olan 14 Mart Tıp Bayramı programına katılmak üzere Ankara’ya gittiler.
Ödüle layık görülen Doktorlar İl Sağlık Müdürü Dr.Alpaslan Erol’a teşekkür ederken Dr. Erol, “Bir canı kurtarmayı, bütün insanlığı kurtarmakla eşdeğer sayan anlayışın sahipleri olarak gece gündüz demeden insanımıza hizmet ediyoruz. Ülkemizi sağlıkta gelişmiş ülkeler seviyesine getiren dönüşüm de en önemli unsuru sağlık çalışanlarımız ve onların kutsal emekleridir. İnşallah sağlıkta dönüşümün ikinci fazı dediğimiz hamleyi de ülkemiz milletimiz için hep birlikte, el ele gerçekleştireceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözlerini kendilerine şiar edinen hekimlerimizin bilgi, birikim ve özverili çalışmalarını dün olduğu gibi bu gün ve yarında sürdüreceklerine inancım tamdır. Başta Iğdır olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesinde görevli hekiminden hemşiresine, tıbbi sekreterinden hizmetlisine kadar insan yaşamını her şeyin üstünde tutan ve kendini insanlığa adayan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.