“Yetkililer”e Teşekkür Ederim

11

Bazı mağduriyetler vardır, ancak devletin çözebileceği cinsten. Mağdur olan, darda kalan vatandaş tek çare olarak “yetkililer”den yardım ister. Vatandaş, çoğu zaman sesini duyuramaz ya da duyurur da karşılık bulamaz. Algılarımıza yerleşen bir “yetkililer” tabiri vardır. “Yetkililer” dediğimiz kişileri pek sahada göremediğimizden bu tabir algılarımızda soyut olarak yer etmiştir. Bu yüzden bu “yetkililer” tabirini çok sıradan bulmuşumdur her zaman. Ama geçtiğimiz günlerde şahit olduğum iki olay halen halka hizmet için çalışan, mücadele eden kişilerin, “yetkililer”in olduğunu gösterdi.

Gazetemizde 8 Ocak’ta “İki Köy Arasındaki Kan Davasından Dolayı 2014 Yılına Susuz Girdiler” başlıklı bir haber yayınlandı. Haberde, Tuzluca İlçesi’ne bağlı 50 haneli Yeni Köy’de vatandaşların su sıkıntısı çektiklerini gündeme getirmiştik. Köylüler, susuz kaldıkları için, çocuklarını okula gönderememekten, camiye ibadet etmek için gidemediklerinden, banyo yapamadıklarından yakınmışlardı. “Yetkililer”den yardım beklediklerini belirtmişlerdi.

Haberden sonra İl Özel İdaresi derhal olaya müdahale etti. 10 Ocak’tan itibaren Iğdır İl Özel İdaresi’nin araç ve personelleriyle çalışma başlattığı ve köyün su probleminin çözüldüğü belirtildi. Köylüler durumdan o kadar memnun kalmışlardı ki konuştuğumuz her vatandaş “yetkililer”e teşekkür ediyordu. Su probleminden kurtulmanın verdiği sevinç adeta gözlerinden okunabiliyordu. Bu duruma kayıtsız kalmayan ve derhal müdahale ederek sorunu çözen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş başta olmak üzere tüm personele köylüler adına, Hudut Gazetesi adına, tüm bunlardan ziyade bir Iğdırlı olarak gerçekten teşekkür ediyorum. Bize halen halkın sorunlarıyla ilgilenen, çözümler arayan bürokratların, memurların olduğunu hatırlattıkları için bu teşekkürü fazlasıyla hak ediyorlar.

Diğer bir konu ise 13 Ocak’ta Çıkan Yangında Bir Ev Kül Oldu” başlıklı haberlimiz ile ilgili. Haberde merkeze bağlı Yukarı Çarıkçı Köyü’nde bir evde çıkan yangından dolayı 6 kişilik bir ailenin soğukta dışarıda kaldığından söz etmiştik. Haberden sonra Iğdır Sosyal Hizmet Merkezi yetkililerinin derhal konuya müdahale ettiklerini, dışarıda kalan aileyi ziyaret ederek dertlerini dinlediklerini öğrendik. Öyleki aile reisi Seyyat Yeşilkaya yaptığı açıklamada; “ilk olarak imdadımıza koşan ve yardım eden Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Abdullah Ertör ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Yetkili kişilerin bu olaya da derhal müdahale etmiş olması algılarımızda yer eden kanıyı değiştirdi. “Yetkililer” in gerçekten halkın sorunlarıyla ilgilendiğine şahit olduk. Bu sebeple Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Abdullah Ertör başta olmak üzere ekibine teşekkür ediyorum.

Bu iki örnek olay bize mağdur olan vatandaşın sesini halen duyanların var olduğunu gösterdi. “Yekililer”den yardım istenildiğinde gerçekten yardım edecek bir “yetkili”nin bulunduğunu gösterdi. Algılarımızı değiştiren, sorunlara müdahale eden bu kişilere birkez daha mağduriyetleri giderilen kişiler adına teşekkür ediyorum. Sizler var olduğunuz sürece halkın devletten yana olan umudu kırılmayacaktır.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.