Yeşilay Derneği’nden Farkındalık Çalışmaları

3

Yeşilay Iğdır Şube Başkanı Abdulselam Taluk basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

İftar yemeğinde konuşan Abdulselam Taluk dernek hakkında konuşarak, plânlanan çalışmalar hakkında gazetecilere bilgiler verdi. Taluk konuşmasında şunları söyledi:

“Yeşilay olarak, Türkiye genelinde madde, tütün ve teknoloji bağımlılıkları konusunda farkındalık oluşturmak anlamında çalışma yürütüyoruz. Cemiyetin bu anlamdaki çalışmalarını Iğdır’da yürütmek üzere bizler bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu anlamda yaklaşık bir yıldır yönetimimizle birlikte Yeşilay’ın faaliyetlerini yürütmeye çalışıyoruz. Yeşilay’ın bahsettiği tütün, madde ve teknoloji konusunda farkındalık oluşturma çalışmaları kapsamında üç proje yaptık. Şu ana kadar yaptığımız projelerin üçü de kabul edildi. Kabul edilen projeler arasında yetişkin eğitimi ve öğrencilerdeki teknoloji bağımlılığı konusunda farkındalık oluşturma başlıkları vardı. Bildiğiniz gibi, Yeşilay madde ve tütün bağımlılığını tedavi eden bir kurum yâda kuruluş değil, daha çok farkındalık oluşturarak önleme çalışması yapmaktadır. Bu iftar yemeğinde de bu proje kapsamında verilen iftar yemeğidir. Bu iftar yemeğine katıldığınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Gençlerimizin kötü alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan korunması adına faaliyet yürüten ve bu konuda farkındalık oluşturan Yeşilay Derneği Başkanı Abdulselam Taluk’a ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.