Yeni Yargı Paketi Mert Aydın’ın Ailesinin Acısını Hafifletti

YENİ YARGI PAKETİ MERT AYDIN’IN AİLESİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Kars’ta hunharca öldürülen 9 yaşındaki Mert Aydın’ın amcası Burhan Alibeyoğlu, kamuoyunda “Yeni Yargı Paketi” olarak bilinen, “Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı”nın TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 
Gazetecilerle bir araya gelen Mert Aydın’ın amcası Burhan Alibeyoğlu, bu yasaların sadece kendileri için değil, Türkiye’deki bütün mağdur ailelerin, 5 bin 700 civarındaki bütün ailelerin acılarını kısmen de olsa azaltacağını söyledi. Alibeyoğlu, “Bu yasalarla birlikte, önceki yasalarımız hakikaten çok basit ve çok yüreksiz yasalardı. Ve bu tarz olayları yapanlar, yüreksiz insanlar, yüreksiz yasalarımızdan cesaret alarak, böyle kıyımlar yapıyorlardı. Ocaklar söndürüyorlardı. Aileleri söndürüyorlardı” dedi.

Cezaların ağırlaştırılmasından dolayı memnun olduklarını ifade eden Alibeyoğlu, “Cezaların ağırlaştırılması, hakikaten çok iyi oldu. Çok sevindik. Emeği geçen herkes başta sayın Başbakanımız olmak üzere Adalet Bakanımız yetkili olan herkese, imzası olan herkes, ‘evet’ diyen herkes TBMM’de bulunan emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Kars halkı adına, Türkiye adına, yavrularımız adına Gizem Akdeniz, Mert Aydın, Umut yavrumuz, ölen bütün çocuklarımız adına, aileleri adına teşekkür ediyorum. Ümit ederiz bundan sonra bu tür olaylar yaşanmaz” diye konuştu.

Kars’ta 9 yaşındaki Mert Aydın, Nisan ayında kaçırılmış ve kaçırıldıktan bir gün sonra boş tabyada ölü bulunmuştu. Mert’in katili kısa sürede yakalanmış ve cezaevine konmuştu.

Öte yandan, Mert Aydın’ın katilinin Kars’ta bulunan ailesi güvenlik gerekçesiyle evleri boşaltılarak başka illere gönderilmişti. Mert Aydın’ın katili Aykut Balk’ın evi ise geçen süre içerisinde kimliği belirsiz kişilerce 5 kez ateşe verilerek yakılmıştı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.