Yeni Atanan Öğretmenlerle Tanışma Toplantısı

88

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünce Iğdır’a atana 357 öğretmen ile Iğdır Ziya Gökalp ortaokulu toplantı salonunda tanışma toplantısı düzenlendi.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Akkuş ile yeni atanan öğretmenler katıldı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, yeni atanan öğretmenleri tebrik ederek konuşmasına başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğretmenliğin bir anlamda her şey olduğunu ifade ederek şunları söyledi:” Yeri geldiğinde öğretmenlik bir özveri mesleğidir.  Öğretmenlik bir vicdan mesleğidir. Mesleğiniz boyunca bu ilklere bağlı kalın “5 S, 3 D, 1 E formülü,  1 E; Empati, 5 S,  Sevgi, Saygı, Sorumluluk, Sabır, Sempati. 3 D  ise, Disiplin, Danışma, Dayanışmadır.. Bu başarıların elde edilebilmesi için de öğretmenliğin bir vicdan mesleği olduğunu, her öğretmen arkadaşımızın en az iki kişilik çalışması gerektiğini bilmesini istiyorum. Sorunlarınız bizim sorunlarımız olacak. Bunun yanında sizden il’deki başarı düzeyini yükseltmenizi bekliyorum. Telefonumu vereceğim her zaman arayabilirsiniz.”

 İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Öğrencilerinizi vatan millet bayrak sevgisi ile yetiştireceksiniz. Muasır medeniyet seviyesine ulaşmak ve ülke başarı çıtasını yükseğe çıkarabilmek için gerekli öncelikli alanın eğitim olduğunu biliyorsunuz. Bu konuda en önemli rolde öğretmenlerindir. Sıkıntılarınız sorunlarınız olabilir. Derse girdiğinizde sıkıntılar geride kalmalıdır. Kendinizi derse ve öğrencilere vereceksiniz. Sizlerin dert ve sıkıntılarıyla ilgilenmek bizim görevimizdir. Sizin görevinizde öğrencilerle velileriyle ilgilenmenizdir. Velileri muhakkak ziyaret ediniz. Onlarla kaynaşınız. Iğdır halkı misafirperverdir. Iğdır’ımızı ve ülkemizi eğitim alanında geliştirmeliğiz. Yeni. Yeni görevinizde başarılar diliyorum” dedi. Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Akkuş’da stajyerlik konusunda bilgi vererek öğretmenlere her zaman kapısının açık olduğunu söyledi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.