Yeni Atanan Öğretmenler İçin Uyum Semineri Düzenlendi

5

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü, Iğdır’a atanan öğretmenlere yönelik uyum semineri düzenledi. Kültür sarayı konferans Salonu’nda düzenlenen ve üç gün sürecek seminere, Eylül döneminde ataması gerçekleştirilen 359 öğretmen katıldı.

3 gün sürecek olan seminerin ilk gününde konuşma yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat Bilir, yeni göreve başlayacak olan öğretmenlere Iğdır ve çalışma ortamı hakkında detaylı bilgiler verdi.

Sedat Bilir,  Iğdır Üç Ülkeye sınır bir ildir. Doğu Anadolu bölgesinin en huzurlu bir ilidir. Okuma yazma oranı %90 çıvarındadır. İlimiz huzur içinde görev yapabileceğiniz Doğu Anadolu bölgesinin en güzel bir yerdir. Iğdır Antalya gibi bir yerdir havası yeşilliği ile mutlu yaşayacağınız yerdir. Iğdır insanı misafirperver bir halktır. Burada Azeri Türkleri ile Kürt kökenli vatandaşlarımız yaşar. Iğdır en güzel Türkiye mozaiğinin bir örneğidir. Size düşen görev hiç kimseyi ötekileştirmeden hizmet etmenizdir. Iğdır da insanlar birbiriyle barışık olarak yaşar, misafirperver, eğitime ve aydınlanmaya açık ve yürekten destek veren güzel bir ilimizdir.” dedi.

Sedat Bilir, yeni atanan stajyer ve aday öğretmenlerle tek tek konuşarak Iğdır hakkında görüşlerini aldı. Stajyer ve aday öğretmenlerin kalacak yerle ilgili sıkıntıları olup olmadığını sordu, kendilerine ellerine gelen yardımı yapacaklarını söyledi.

Öğretmenlere Iğdır’ı tanıtan bir film izlettirildikten sonra konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cabbar Turan’ da konuşmasında şunları söyledi:” illere yeni atanan öğretmenler ile diğer personelin çalıştıkları bölgelerin sosyal ve kültürel yapısını tanımak, bölge halkıyla etkili bir iletişim kurmak ve çevre koşullarına uyum sağlamak için “Çevreye Uyum Eğitimi Seminerleri” tüm illerde düzenleniyor. Bizde 3 gün sürecek seminer düzenledik. Arkadaşlar Her yerde öğretmen olduğunuzu unutmayın. Çünkü sizler pastanede de postanede de öğretmensiniz. Hal ve hareketlerinizle giyim kuşamınızla her zaman örnek olmak zorundasınız. sizler toplumun nazarında çok farklısınız siz her zaman insanlar sizi örnek alırlar. Dışarda birinin yaptığını sizler yapamaz onlar gibi davranamazsınız. Bunun için dikkatli, çalışkan ve doğruluktan hiç bir zaman ayrılmayın.”

Öğretmenlerin tanışmasının ardından EBA üzerinden verilen uzaktan eğitimin ardından seminerin ilk günü sona erdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.