Yazar Emine Şenlikoğlu Iğdır’da Konferans Verdi

Iğdır Üniversitesi’nde Yazar Emine Şenlikoğlu’nun katılımıyla, “Çağ Bizden Ne Bekliyor” konulu konferans düzenlendi. Konferansa; Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.
Yazar Emine Şenlikoğlu, hayatından anekdotları aktardığı konuşmasında hurafelerden ve putlardan arınmış İslam inancının önemine değindi.
İslam düşmanlarının Müslümanlar üzerinde oyunlar oynadığını, özellikle psikolojik savaş tekniklerini çok iyi kullandıklarına dikkat çeken Şenlikoğlu şunları söyledi: “Birçok İslam ülkesi bu oyunların, bu ablukanın altında olduklarının farkında değil. Bunu değiştirmek bizim elimizde. Çağ bizden hurafelerden arındırılmış İslam adına çok çalışmamızı istiyor. Bir zamanlar dini öğrenmeyi tehlike olarak gösterdiler. Hurafeleri dinimize soktular. Çok çalışacağız, çok araştıracağız ve bakar ama görmezlerden olmayacağız. Görmeyi öğreteceğiz. Çağ bizden hurafesiz İslam’ı öğrenmemizi istiyor. Çağ bizden gerçek kadın haklarının İslam’da olduğunu göstermemizi bekliyor. İslam’la ilimin kol kola yürüdüğünü göstermemiz lazım. Çağ bizden bilinçli olarak İslam’ı kuşanmamızı bekliyor.”
Emine Şenlikoğlundan sonra söz alan Rektör Alma da yaptığı kısa konuşmada, ”İslam dini nasihat dinidir. Dini iyi bir şekilde anlamamız, anlatmamız ve çok iyi bir şekilde tebliğ etmemiz gerekiyor” dedi.
Konferansın sonunda Rektör Alma tarafından Yazar Şenlikoğlu’na teşekkür belgesi verilirken, Şenlikoğlu öğrenciler için kitap imzaladı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.