Yaz Spor Okullarının Açılışı Yapıldı

bb

Türkiye’nin 81 ilindeki Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı il müdürlükleri tarafından açılan yaz spor okulları, Iğdır’da da 29 Haziranda İskender Iğdır Spor Salonu’nda açıldı. Yaz spor okulları; ‘Bu Yaz Mutlaka Spor Yapmalısın’ sloganıyla sporu seven ve spor yapmak isteyen birçok çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Atletizm, basketbol, kick boks, badminton, boks, masa tenisi, güreş, karete, voleybol, taekwondo, branşlarında açılan yaz spor okullarına, 5-18 yaş grubunda olan çocuklar ücretsiz olarak katılacak. Yaz spor okullarına başvurular Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne yapılacaktır.

Ayrıca yine Spor Bakanlığı’nın bu yıl ilk kez uygulamaya koyduğu “Antrenörlerimiz Engelleri Aşıyor” projesiyle il müdürlüklerince engelli çocuk ve gençlerimizin toplumla bütünleşip, sporla engellerini aşmalarını sağlamak için,  Engelliler İl Spor Merkezleri de açıldı.

Spor Bakanlığı’nın Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapmış olduğu protokoller gereği il müdürlüğünün müşterek çalışmalarıyla engelli çocukların, gençlerin, çocuk yuvalarındaki çocukların ve yaz Kuran kurslarına giden çocuklar ile gençlerin il spor merkezleri ve engelliler il spor merkezleri kurslarıyla serbest zamanlarını değerlendirmelerinin hedeflendiği belirtildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.