Yaşam boyu Kültür Sanat ve Spor Projesi Kapanış Etkinliği Düzenlendi

55

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Genlik Projeleri Destek programı kapsamında finanse edilen ve Melekli Şehit Piyade Çavuş Tunay Şafak Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından yürütülmekte olan “Yaşam boyu Kültür Sanat ve Spor” Projesi kapanış etkinlikleri yapıldı. Etkinlik Iğdır İnsan Hakları Anıtı yanındaki alanda gerçekleştirildi.

Etkinliklere Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT, Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasım AYDOĞDU ve davetliler katıldı. Etkinlikte bir konuşma yapan Proje Koordinatörü Mustafa GENCER; proje kapsamında yapılan faaliyetleri ve projeye katılan öğrencilerin başarılarından bahsetti. Konuşmasında Proje Kapsamında açılan Resim, Satranç, voleybol ve Basketbol kurslarının açıldığını ve bu kurslara 60 öğrencinin devam ettiğini söyledi. resim kursuna katılan öğrencilerin aynı zamanda resim öğretmenliği sınavlarına da hazırlandıklarını belirtti. proje kapsamında Erzurum ve Van illerine geziler düzenlendiğini ve bu gezilerle gençlerimizin farklı illeri tanıma imkanı bulduklarını belirtti.  Projeye Katkılarından dolayı Gençlik ve Spor Bakanlığına Teşekkür etti.

Yapılan etkinlikte proje kapsamında açılan Resim Kursuna katılan öğrenciler tarafından yapılan resimler ve ebrular sergilendi. Davetililer ve gençler alanda kurulan stantta ebru denemeleri yaptılar.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.