Yağmurun Yağmasıyla Birlikte Havalar Serinledi

            Iğdır’da etkisini gösteren sıcak hava yağmurun yağmasıyla 40 dereceden en düşük hava sıcaklığı 15° dereceye düştü.

            Aylardır Iğdır sıcak havanın etkisinden kurtulamamıştı. Ancak iki gündür sabah başlayan yağmurla birlikte güz mevsimi aniden geldi.

MEVSİMLİKLER ÇIKARTILDI

            Dün sabaha yağmurlu bir havayla uyanan Iğdırlılar havanın serinlemesiyle birlikte mevsimliklerini çıkardılar.

Havaların aniden değişmesinin ardından görüşlerini aldığımız bazı vatandaşlar şunları söyledi: “İki gün öncesine kadar yazı yaşıyorduk. 40 Derece’ye yakın sıcaklık vardı dışarı çıkamıyorduk. İki gündür yağmurlu bir günle uyandık. Havanın serinlemesiyle mevsimlik ve hırkalarımızı çıkartmak zorunda kaldık.”dediler.

HAVA SICAKLIKLARI 5 İLE 10 DERECE DÜŞECEK

          Meteoroloji 13.Bölge Müdürlüğü’nde yapılan açıklamaya göre yağışların hafta sonuna kadar devam edeceği ve ayrıca yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı bildirildi. Hava sıcaklıklarının ise 5 ile 10 derece arasında düşeceği öngörülmekte.

ÇİFTÇİLER MEMNUN

            Iğdır’da etkili olan hava sıcaklığından dolayı sulama suyunda sıkıntılar yaşandı. Çifçi tarlasını sulayacak su bulamaz hale geldi.

            Yağmurun yağmasıyla birlikte sulama kanallarında su bolluğu yaşandı. Tarlada kuruma aşamasına gelen sebze ve meyveler yağan yağmurun ve sulama suyunun gelmesiyle rahat bir nefes aldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.