Yağmurdan Evi ve Ahırı Yıkılan Aile Valilikten Acil Yardım Bekliyor!

 

Yağmurdan evi ve ahırı yıkılan kılıç ailesi valilikten acil yardım bekliyor!

            Iğdır’a bağlı Tuzluca ilçesinde kar ve yağmur nedeniyle taş ve çamurdan yapılmış toprak damlı evler yıkıldı. Dün (23 Mayıs 2017) gündüz saatlerinde başlayan yoğun karla karışık yağmur bütün gece devam etti. Bu nedenle Iğdır il genelinde birçok ev ve ahır yıkıldı ve hasar gördü. 

            Tuzluca ilçesine bağlı Sarıbulak köyünde Abdullah Kılıç adlı vatandaşın evi yıkıldı. Çocuklarıyla kendini dışarı atan Kılıç ailesi mucize eseri son anda ölümden kurtuldu. Ağaçlar çadırdar çatırdamaz evde kendilerini dışarı atan Abdullah Kılıç ve ailesi saniyelerle yıkılan evin altında kalmaktan kurtuldular. Hem evi hem de ahırı yıkılan Abdullah Kılıç’ın yardımına köylüleri koştu. Bütün gece yağan karla karışık yağmur dolayısıyla evini ve ahırını kaybeden Kılıç ailesi geceyi komşularında geçirmek zorunda kaldılar.

            Devletten yardım eli bekliyen Kılıç ailesinin ilk etapta acilen afet çadırına ihtiyaçları var. Yetkililere çağrıda bulunan Köylü Abdullah Kılıç, “Tuzluca ilçemizde İle afet Müdürlüğü yok. Iğdır Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden bize yardım etmesini istiyoruz. Çocuklarım ve hayvanlarımla ortada kaldık. Kalacak yerimiz yok. Bize bir an önce yardım edilmesini bekliyoruz” dedi.

            Köylü Kılıç, maddi imkânlarının elvermemesi yüzünden toprak damlı ev ve ahırlarına çatı yaptıramadıklarını belirtti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.