Yağlı Boya Resim Sergisi Açılışı Yapıldı

s

Turizm Haftası dolaysıyla Iğdır Kültür Merkezi’nde açılan yağlı boya resim sergisi ilgi çekti.

Kültür Merkezinde Vali Davut Haner tarafından açılışı yapılan yağlı boya resim sergisi açılışına Vali Davut Haner, Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz, İl Sosyal Etüt Proje Müdürü Sami Çermik, kurum müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sergide Iğdır’ın tarihi eserleri ve çeşitli görüntülerinin yer aldığı yağlı boya resim sergisinde 50 kadar resim sergilendi.

Sergiyi gezen Vali Davut Haner resimleri çok beğendiğini belirterek ressam Erol Bat’tan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İl Kültür ve Turizm il Müdürü Osman Engindeniz; “Turizm Haftası dolaysıyla resim sergisini bugün burada halkımızın ilgisine sunuyoruz. Iğdır’ımızı tarihi ve kültürel yönlerini resimlerimizle tanıtmaya çalışıyoruz.

İnsanların duygularını, düşüncelerini ve olayları beceri ve düş gücü kurarak ifade etme araçlarından biri olan resim, diğer sanat dalları gibi tarih boyunca var olmuştur. Sanatçı yaratıcı kişiliğini, üslubu ve özgünlüğü ile birleştirdiğinde ortaya çıkan sanat eserleri bir kültürün yaşayan en önemli varlıkları olmaktadır” şeklinde konuştu.

Ressam Erol Bat, ise; “Kültür ve Turizm Haftasında Iğdır’ı tarihi ve kültürel yönüyle tanıtan resimlerimizi sergiledik. Amacımız Iğdır’ı her yönüyle tanıtmaktır. Bizlere bu imkânı sağlayan Kültür ve Turizm İl Müdürü’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

Iğdır’ı her yönüyle tanıtan resim sergisine çok sayıda vatandaşla birlikte protokolde ilgi gösterdiği gözlendi.

Sergi sonunda Turizm Haftasında Iğdır’ı her yönüyle tanıtma konusunda ve başarılı çalışmalarından dolayı Ressam Erol Bat’a Vali Davut Haner tarafından Kültür Müdürlüğü tarafından hazırlanan plaket takdim edildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.