Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine Geçiş Yok

IĞDIR’DA YABANİ HAYVAN VE BİTKİ TÜRLERİNİN ULUSLARARASI TİCARETİNE GEÇİŞ YOK

Iğdır’da, ‘Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticareti” kapsamında düzenlenen operasyonda, aralarında Suriye uyruklu 2 kişinin de bulunduğu 7 şahıs hakkında idari işlem yapıldı.

Edinilen bilgilere göre; Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince “Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticareti” ile ilgili çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Kazım Karabekir Caddesi Doğubayazıt yolu istikametinde seyir halinde olan bir araç durduruldu. Araçta yapılan aramada; 11 adet keklik, 11 adet keklik kafesi ve 7 adet atkılı ve misinadan yapılan keklik tuzağı ele geçirildi. Bir diğer araçta yapılan armada ise 4 adet keklik, 4 adet keklik kafesi ve 1 adet atkılı ve misinadan yapılan keklik tuzağı bulundu. Her iki araçta yapılan aramalarda ele geçirilen 15 adet keklik, 7 adet keklik kafesi ve 8 adet atkılı ve misinadan yapılan keklik tuzağına el konulurken, olaylarla ilgili 2’si Suriye uyruklu olmak üzere toplam 7 şahıs hakkında idari işlem uygulandı.

Aramalarda ele geçirilen 15 adet keklik Malatya Kanatlı Hayvan Barınağı’na gönderilmek üzere Iğdır İl Orman ve Su İşleri Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü görevlilerince teslim edildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.