Yaban Hayvanlarını Doğadan Almayın…

44

Bahçesinde bulduğu kanadı kesik ve uçma yeteneği olmayan Bıldırcın kuşunu bir hafta kadar evinde misafir eden Yıldız ELBİ isimli Doğa sever,   bakım ve tedavisinin yapılması için kanadı kesik Bıldırcın kuşunu Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürlüğüne teslim etti.

İl Şube Müdürlüğünce teslim alınan yaban hayvanı veteriner kontrolünden geçirildikten sonra tamamen evcilleşen ve doğaya dönme olasılığı olmayan Bıldırcın Şube Müdürlüğümüzde kafes içinde muhafaza edilecektir.

Doğada yaşayan yaban hayvanlarının alınması ev ortamına alıştırılması yaşam alanlarının kısıtlanması Doğanın dengesini bozduğu gibi yaban hayatına zarar vermektedir. Bu yüzden vatandaşlarımızın bu konu ile daha hassas davranmalarını, Doğada yaralı buldukları yaban hayvanlarını zaman geçirmeden İl Şube Müdürlüğümüze teslim etmelerini, Yaban hayatından alınan hayvanların alıkonulmasının suç teşkil ettiği,  5199 sayılı hayvanları koruma kanunu, 4915 Sayılı Kara Avcılığı ve Kabahatler kanununa istinaden 4 bin TL.’ ye kadar para cezası verilecektir.

Mete TÜRKOĞLU

Orman ve Su İşleri Bakanlığı

Iğdır İl Şube Müdürü

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.