Vergi Haftası Başlıyor

36

Her yıl geleneksel olarak kutlanan “ Vergi Haftası”nın 26.’sı bu yıl 23 Şubat-1 Mart 2015 tarihleri arasında kutlanacak.

Iğdır Defterdarlığı’ndan alınan bilgiye göre 26. vergi etkinlikleri kapsamında 23 Şubat 2015 tarihinde saat 09.30’da Iğdır Belediye Başkanlığı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni ile başlayacaktır.

Bizler Iğdır Gazeteciler Derneği olarak üstümüze düşeni ve konu ile ilgili haberleri yazarak, kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulmasını sağlamaya hazırız. Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması, yarının mükellefleri ya da ülkemizin yöneticileri olacak çocuklarımızda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, mükellef idare ilişkilerinin uyumlu bir hale getirilmesi amacıyla geleneksel olarak kutlanmakta olan Vergi Haftası’nın bu yıl 26.’cısını kutlayacağız. Bilindiği üzere, devletin, kamu giderlerini karşılamada en sağlam ve en önemli finansman kaynağı vergilerdir. Vergi, gerçek ve tüzel kişilerin safi gelirleri üzerinden belirli oranlarda ve belirli zamanlarda karşılıksız olarak alınan değerlerdir. Yoksulluğun, yoksunluğun, işsizliğin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin temelinde ekonomik yeterliksiz yatmaktadır. Devletin halen öncü durumundaki güvenlik, eğitim, sağlık, bayındırlık gibi kamu yatırımları ve kamuya yüklenen görevlerin altından kalkması için adil dengeli ve sürekli gelir kaynağına ihtiyaç duyulmaktadır.

Iğdır Gazeteciler Derneği olarak 26. Vergi Haftası’nı kutluyoruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.