Vergi Denetimleri Hız Kazandı

y

Defterdar Durak Sercan yaptığı yazılı açıklamada, “Yaygın ve Yoğun Vergi Denetimleri” hakkında bilgi vererek, amaçlarının vergi uygulamalarında adaleti sağlamak olduklarını ifade etti.

 İlimiz Defterdarı Durak Sercan; ilimizde son zamanlarda sıklıkla yapılan Yaygın ve Yoğun Vergi Denetimleriyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Sercan, açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

“Vergi uygulamalarında adaleti sağlamak, vergi kayıp ve kaçağını en aza indirmek, kayıt dışı ekonomiyi kayıt altına almak ve vergi mükelleflerimizin vergi kanunlarına gönüllü uyumunu sağlamak amacıyla, Bakanlığımız Gelir İdaresi Başkanlığının hazırlamış olduğu denetim planı çerçevesinde, ilimiz genelinde yaygın ve yoğun vergi denetimlerine hız verilmiş olup, söz konusu denetimlerin etkinliği giderek de artırılacaktır.

Bizim teşkilat olarak amacımız kesinlikle mükelleflerimizi cezalandırmak değildir. Ancak; Türkiye’nin diğer illerinde olduğu gibi bizim ilimizde de bu kayıt dışılığın bir şekilde önüne geçmek gerekir.

Değerli mükelleflerimizin cezai yaptırımlara maruz kalmamaları bakımından belge düzenine titizlikle riayet etmeleri ve kayıt dışılıktan kaçınmaları menfaatleri icabı olacaktır.

Kamuoyuna ve mükelleflerimize önemle duyurulur.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.