Vekillerin Çocuklara Mesajı…

3

AK Parti Kars Milletvekilleri Yunus Kılıç ve Ahmet Aralan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladılar.

Kılıç ve Arslan, mesajlarında: “millet iradesinin tecelligahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin dualarla açıldığı ve milli hâkimiyetin ilan edildiği gün olan 23 Nisan’ı her yıl millet olarak büyük bir coşku ve heyecan içinde ‘Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ olarak kutlamakta olduğumuzu hatırlattılar.

Mensubu olmayı bir şeref vesilesi saydıkları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Milletin temsilcileri olarak milletimizin yüksek istikbali için çalışmakta olduklarını da belirten Kılıç ve Aralan mesajlarında ayrıca: “İstikbalimizin teminatı olan yeni nesillere daha müreffeh bir ülke teslim etmenin azmi ve gayreti içindeyiz.

Mustafa Kemal’in, 1 Nisan 1923’te mecliste söylediği gibi; “bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O dahâkimiyet-i milliyedir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

Sözün de kararın da millette olduğu Ak Parti İktidarında, kısa sürede yapılan ve hız kesmeden devam eden büyük hizmetler milletimizin gönlünde yer bulmuştur. Ülkemiz, Ak Parti iktidarıyla Mustafa Kemal’in muasır medeniyetlerin üstüne çıkma hedefine doğru, yurtta sulh cihanda sulh prensibiyle istikrar ve istikamet içinde hızla ilerlemektedir.

Sevgili çocuklarımızın ve tüm milletimizin sevinç ve övünç günü olan23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyoruz” ifadelerini

kullandılar.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.