Vekiller: “Milli Gururu ve Milli Acıyı Birlikte Yaşıyoruz”

11

Gençlerin bayramını kutlayan Arslan ve Kılıç, bir taraftan milli bayramımızın gururunu yaşarken, diğer taraftan da Soma’da meydana gelen maden faciasının acısını milletçe ve derin bir üzüntü içerinde yaşadıklarını dile getirdiler.

Ekmeğinin peşinde koşarken hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet, aileleri ve yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılara da acil şifalar dileyen Arslan ve Kılıç mesajlarında şu ifadeleri kullandılar:

“Türk Milleti’nin var olma mücadelesi açısından büyük önem taşıyan 19 Mayıs 1919 tarihinin bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturması açısından büyük önem taşımaktadır. Aziz şehitlerimizin, dönemin çok ağır şartlarına rağmen canları pahasına savundukları bu cennet vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbali, işte bu istiklal şuuruyla yetişen gençlerimize emanettir. Türk Milleti olarak bu emanete sahip çıkmak hepimizin en yüce görevidir.

Gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize ve geleceğimize, Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır. Çünkü istiklal şuuruyla yetişmiş olan gençlerimiz, geleceğimizin de sembolü ve güvencesidir.

Türkiye’nin geleceği, Milletimizin umudu ve göz bebeği olan gençlerimizin omuzları üzerindedir. İnanıyoruz ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde tüm hemşerilerimin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Samsun’dan başlattıkları kurtuluş mücadelesiyle, bizlere kutsal bir vatan emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ile anıyoruz.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.