“Vatandaşların Taleplerini Göz Ardı Etmiyoruz”

cc

Kars Belediye Başkanı Karaçanta, yardımcıları Ferit Yenice, Yakup Yıldız ve ilgili birim müdürleri ile birlikte, İstasyon Mahallesi’nde yapımı devam eden yol ve kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Karaçanta, şehir içi yollarının önemli bir bölümünde çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini açıkladı.

İncelemelerinin ardından yol ve kaldırım çalışmaları hakkında gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Karaçanta, “Burası İstasyon Mahallesi Orta Cadde bu caddenin kaldırım ve yollarını yapacağız. Daha sonra bu caddenin bağlantılı olduğu ara sokakları Faikbey Caddesi’ne bağlayan kısımları da Allah nasip ederse yapacağız. Çünkü sizlerde görüyorsunuz yıllardan beri hiçbir şey yapılmamış, o şekilde bırakılmış. Yani kendi kaderleriyle baş başa bırakılan mahalle olmuş.

İstasyon Mahallesi Kars’ın en eski yerleşim yeridir. Önem verilmesi gereken mahallelerimizden bir tanesidir. Ama maalesef hak ettiği şeyi görmemiştir. Bu şekilde çalışmalarımız aynı hızla devam edecek. Ara sokaklar tarihi dokuya uygun olarak parke taş yapılacak. Ana arterleri de asfalt yapacağız” dedi.

“VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ GÖZ ARDI ETMİYORUZ”

Karaçanta daha sonra gazetecilerin kent merkezinde yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında sorularını da cevaplandırdı.

Vatandaşın taleplerini dinlediklerini ve göz ardı etmenden çalışmalarını bu yünde sürdürdüklerini de belirten Karaçanta, gazetecilerin çeşitli sorularına şu şekilde cevap verdi:

Vatandaşlar, böyle bir yaşam tarzından hoşnut değil. Vatandaşın en büyük sorunu yol ve sudur. Yerel yönetimin temel görevi vatandaşı hak ettiği şekilde yaşatmaktır ve temel amacımız bu olacak, uğraşımız bu yoldadır. Vatandaşlarımızın da vereceği manevi güçle destekle bunu başaracağımıza inanıyorum.

“HEYKELLERE SAYGIMIZ VAR”

Bizim sanat eserine ve dolayısıylada heykele olan saygımızı hepiniz biliyorsunuz.  Mihralibey  köprüsünün yapımıyla ilgili yolun bağlantı ayağında kalan ve Filli Park içinde bulunan Leyla ile Mecnun heykelini şehrin başka bir yerinde değerlendireceğiz. Bu heykeller ile ilgili projemiz var ve heykelleri yapan heykeltıraş ile de görüşmelerimiz oldu. Kendisi Azerbaycanlı bir heykeltıraşımızdır. O’nun isteği özellikle Haydar Aliyev parkına uygun bir yere koyalım istiyor ve değerli Heykeltıraşımızın isteğini yerine getirmeye çalışacağız.

KENTE ÇÖP SORUNU

Vatandaşlarımızın bilinçli bir şekilde çöplerini gelişi güzel ve zamansız bir şekilde çevreye attıklarına inanmıyorum. Kentin birçok bölgesinde bulunan çöp konteynırlarını kaldırdık. Çünkü bunu yapmamızın sebebi sineklenme olmasın vatandaşlarımız daha temiz bir ortamda yaşasın istedik. Vatandaşlardan ricamız özellikle belirli saatlerde çöplerini kapalı poşetler içerisinde ev ve işyerlerinin

Önlerine koysunlar. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz vatandaşlara bu konunda bilgilendirmişlerdir.  Özellikle belirttiğimiz saatlerde çöplerini çıkarırlarsa çöplerde düzenli bir şekilde alınır. Böylece hem şehrimiz temiz olur,  hem de vatandaşlarımız hak ettikleri temiz ortamda yaşamış olurlar.

“YIKMAYA DEĞİL YAPMAYA GELDİK”

Geçmiş dönem belediye başkanı olarak Kars’a hizmet vermiş belediye başkanlarımıza yaptıkları hazmet dolayısıyla candan teşekkürlerimi sunuyorum. Biz yıkmaya değil yapmaya geldik. Dolayısıyla onların yarım bıraktığı her şeyi yapmak ve tamamlamak istiyoruz. Bu şehri layık olduğu yere taşıyabilmek adına hizmet üzerine hizmet koymalıyız.

Yapılanı yıkmak değil yapılanı dikmek lazım diye düşünüyoruz.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.