Vatandaşlar İlçelerine Doktor İstiyor

Karakoyunlu Entegre ilçe Devlet Hastahanesi Resmiyette Devlet Hastahanesi olmasına rağmen mesai saati dışında doktor bulunmamaktadır. Vatandaşlar ise Muayene için Iğdır’a gitmek zorunda kalıyor.
Vatandaşlar, İlçemizde Hastahane statüsüne geçildiğini ancak Aralık ve Tuzluca ilçelerinde doktor olmasına rağmen neden Karakoyunlu ilçe hastahanesinde doktor bulunmuyor.
Acil Durumlarda ve acil vakalarda doktor olmadığı zaman olası bir kaza ve acil durumda hayati tehlike baş göstermektedir. Bunun yanı sıra Aralık ilçe Entegre Devlet hastahanesinde tüm ekipman bulunurken Karakoyunlu ilçe hastahanesinde ilaç bile bulmakta zorluk çekiyoruz. İlçe Ambulansı Hastahanemizden daha donanımlı bu konuda yetkillerden gereken desteği bekliyoruz. İlçemize doktor istiyoruz. Bunun yanı sıra ilçemizde bulunan tek Ambulansının ise zaman zaman Iğdır’a çekilmesi ilçe ve ilçeye bağlı köylerde yaşanacak olası kaza ve acil vakalarda müdahale etme şansının düşük olması ve gecikmeden dolayı ölümlerin ve kalıcı sakatlıkların meydana geldiğini belirttiler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.