Vanlı Sporcular Finale Yükseldi

a2

Kars’ta düzenlenen okullar arası Badminton müsabakalarına katılan Vanlı sporcular grup ikincisi olarak finale yükseldiler.

Kars’ta düzenlenen okullar arası Badminton müsabakalarına katılan Vanlı sporcular grup ikincisi olarak finale yükseldiler.

2013-2014 yılı okul sporları kapsamında düzenlenen küçükler Badminton müsabakalarında Van il birincisi olarak il dışında Van’ı temsil eden Eczacılar Birliği İlkokulu sporcuları Kars’ta yapılan grup müsabakalarında ikinci olarak Türkiye Şampiyonası final müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Rize, Ardahan, Erzurum ve Bayburt illerini turnuvadan eleyen Vanlı sporcular, grup final müsabakasında karşılaştığı Trabzon ekibine 3-2 yenilerek gruptan ikinci olarak 17-20 Nisan 2014 tarihinde Düzce’de yapılacak Türkiye şampiyonası final müsabakalarına katılmaya hak kazandı. Van’dan 5 sporcu ile turnuvaya katıldıklarını söyleyen Badminton antrenörü Erhan Ezgi, sporcuların en iyi şekilde Van’ı temsil ettiklerini söyledi. Alınan sonucun kendilerini finale taşıdığını vurgulayan Ezgi, “Karşılaştığımız illerde çok iyi sporcular vardı. Ama bizde iyi hazırlanmıştık. Bu müsabakalarda eksik yönlerimizi gördük. Daha iyi çalışarak Türkiye şampiyonasından iyi bir derece ile dönmek istiyoruz” dedi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.