Van YYÜ Rektörü Battal, 30 Akademisyenle Birlikte Iğdır Üniversitesini Ziyaret Etti

VAN YYÜ REKTÖRÜ BATTAL, 30 AKADEMİSYENLE BİRLİKTE IĞDIR ÜNİVERSİTESİNİ ZİYARET ETTİ

Rektör Battal ve beraberindekileri Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Bal ve Genel Sekreter Ahmet Kızılkurt ile birlikte bazı öğretim üyeleri Iğdır Üniversitesi Suveren Kampusu Rektörlük binasında karşıladı. Rektör Yılmaz, Van YYÜ Rektörü ve beraberindeki akademisyenlerin Iğdır Üniversitesini ziyaret etmesinden dolayı son derece memnun olduğunu belirtti. Iğdır Üniversitesi olarak çevre illerde bulunan tüm üniversitelerle iş birliği içinde birçok çalışmaya imza atmak istediklerini bu üniversitelerin başında ise daha önce yıllarca görev yaptığı Van Yüzüncü Yıl üniversitesi geldiğini kaydetti.

Van YYÜ Rektörü Battal da Iğdır Üniversitesi Rektörü ve çalışanlarının kendilerine göstermiş olduğu misafirperverlikten çok memnun olduğunu ifade ederek, Iğdır Üniversitesi ile birlikte birçok ortak çalışmayı hayata geçirmek istediklerini söyledi. Yapılan açıklamalarından ardından Rektörlük binasında bulunan Senato Salonun açılış kurdelesini Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal keserek salonun hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundular. Senato Salonun açılışından sonra Van YYÜ Rektörü Battal, Rektör Yılmaz’a “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi” yazılı bir kilim hediye etti. Iğdır Üniversitesi Rektörü Yılmaz’da Van YYÜ Rektörü Battal’a Iğdır’ın bir beldesinin resmedildiği bir tablo hediye etti.

Daha sonra Rektör Yılmaz, Van YYÜ’den gelen misafirlere Suveren Kampüsünde bulunan Rektörlük binasını, Ziraat Fakültesi binasını, lojmanları ve inşaatı devam eden Üniversite Camii’yi gezdirerek bilgi verdi. Van YYÜ’den gelen heyet Iğdır Üniversitesi Uygulama Oteli’nde kendileri için verilen öğle yemeğine katıldıktan sonra üniversiteden ayrıldılar.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.