Valimiz Sayın Enver Ünlü’nün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

 

“Türk milletinin tarihe altın harflerle yazdığı, şanlı tarihimizde bir dönüm noktası olan, ulusumuzun bağımsızlığını ve bölünmez bütünlüğünü tüm dünyaya ilan eden 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yılını milletçe büyük bir gurur ve onurla kutluyoruz.

            30 Ağustos, dönemin en güçlü orduları karşısında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna giden yolda kadını-erkeği, genci-yaşlısıyla, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, topyekün bir savunmanın yapıldığı ve büyük bir destanın yazıldığı tarihtir.

30 Ağustos milletimizin hürriyet ve bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtıdır.

            30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal’in deyimiyle: “Milletimizin azim ve iman gücü, Türkiye Büyük Millet Meclisi ordularının süngülerinin kazandığı” bir zaferdir.

            Bugün bizlere düşen görev: Her türlü imkânsızlık ve yokluğa rağmen bütün zorluklar aşılarak kurulan Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve bizlere emanet edilen bu toprakları, kardeşlik ruhu içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır.

            Bu millet devletiyle bir bütündür. Bizi diğer milletlerden ayıran vatana bağlılığımız ve bağımsızlık tutkumuzdur. İnanç, azim ve kararlılıkla enerjimizi ülkemizin kalkınması ve insanımızın iyiliği için sarf etmeliyiz.

            Bu duygularla, tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için bugün de aynı inanç ve kararlılıkla mücadele eden güvenlik güçlerimizi, canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.