Valimiz Davut Haner’in İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

a5

Bugün, ömrünü yurduna ve milletine adamış Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un on kıtaya sığdırdığı kahramanlık destanı olan İstiklal Marş’ımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilişinin 93. yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

İstiklâl Marş’ımızın büyük şairi Mehmet Akif Ersoy, İstiklâl Savaşında Türk Milletinin hangi uğurda savaştığını ve hangi duygularla vatanını koruduğunu bu şiirinde çok açık bir şekilde ortaya koymuştur. Bu nedenle İstiklâl Marş’ımız; tarihimizi, milli karakterimizi, Milli Mücadele’nin heyecanını ve duygularını içinde taşıyan, edebiyatımızın seçkin bir örneği olarak kabul edilmektedir.

Milli Mücadele’nin devam ettiği ve milletimizin tarihindeki en zorlu döneminde kaleme alınan bu mısralar, inancımızı yükselterek, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, imkânsızlıklara karşı dayanma gücünü artırmış ve zaferi müjdelemiştir.

Bugün bizlere düşen görev, Milli Mücadele’mizi, bağımsızlık tutkumuzu ve bayrak sevgimizi en güzel şekilde ifade eden İstiklal Marş’ımızda vurgulanan bu değerleri genç kuşaklara aktarmak ve sonsuza kadar yaşatmaktır.

Bu duygularla, İstiklal Marş’ımızın kabul edilişinin 93. yıldönümünü kutlar, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele’mizin tüm kahramanlarını ve büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.