Valimiz Davut Haner’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

XX

Atatürk’ün gençliğe armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 95. yıldönümünü kutlamanın sevincini; Soma’da yaşanan müessif kaza nedeniyle bu yıl buruk bir şekilde yaşıyoruz. Devletimiz de bu elim olay sebebiyle şenlik ve eğlenceleri iptal ederek, kutlamaların sadece resmi törenle yapılmasına karar vermiştir.

19 Mayıs günü; bir gün bile esaret altında yaşamamış olan milletimiz için, adeta kaderin dönüm noktası sayılan; bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olan bu önemli günün anlamı büyüktür.

Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençler;

 Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek huzur ve güvenliğimizin bozulmasına fırsat vermemeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızın şehit ve gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

          Davut HANER

            Iğdır Valisi

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.