Valilik’ten “Bir Tebessüm Armağan Et” Projesi

0

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Iğdır Valiliği tarafından  “Bir Tebessüm Armağan Et” Projesi gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılan proje kapsamında, 20’den fazla Kamu Kurum ve Kuruluşu çalışanları, 22.04.2016 Cuma günü saat 10’da eş zamanlı olarak 16 köy okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimizin bayramlarını kutladılar ve kendi aldıkları hediyeleri çocuklara armağan ettiler.

“Bir Tebessüm Armağan Et” Projesi kapsamında, İlimizde; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bayraktutan Hacı Hanım Taşdemir İlkokulunu, İl Müftülüğü Hakmehmet İlkokulunu, Iğdır Üniversitesi Aşağı Çarıkçı İlkokulunu, Orman Su İşleri Iğdır Şube Müdürlüğü Kasımcan İlkokulunu, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB, SERKA, KÖYDES, SODES Çalpala İlkokulunu, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Ağaver İlkokulunu, İl Özel İdaresi Akyumak İlkokulunu, İl Emniyet Müdürlüğü Alikamerli İlkokulunu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Oba İlkokulunu, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Kuzugüden İlkokulunu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, PTT, Türk Telekom, ARAS Elektik Dağıtım A.Ş., İl Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Defterdarlık Yukarı Çarıkçı İlkokulunu, 5. Hudut Alay Komutanlığı Kazancı İlkokulunu, İl Jandarma Komutanlığı Yaycı 75. Yıl İlkokulunu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kadıkışlak –Necefali İlkokulunu ziyaret ettiler.

Program kapsamında Valilik binasında hizmet veren kurumlar (Özel Kalem,Basın ve H.İ.,Dernekler,Hukuk İşleri,İl İdare Kurulu,İl Mahalli İdareler,İl Nüfus ve Vatandaşlık,İl Planlama ve Koordinasyon,İl Yazı işleri,Bilgi İşlem,İl Göç İdaresi Müdürlükleri); ve Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı da Küllük Köyü İlkokulunu ziyaret ettiler. Ziyarete Vali Yardımcıları Muhlis ARSLAN, Bilgehan KARANFİL, Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Mustafa YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan CIRIT ve daire müdürleri ile kurum çalışanları katıldı.

Programlar esnasında sınıfları tek tek ziyaret eden kamu görevlileri öğrencilerle sohbet edip yaptıkları işler hakkında bilgiler verdiler. Çocuklar da misafirlerine sorular sorup ziyaretlerinden ve getirilen hediyelerden dolayı teşekkür ettiler.

Proje hakkında açıklama yapan Vali Yardımcısı Muhlis ARSLAN; “Valilik olarak çocuklarımızı mutlu etmek, onlara farklı bir bayram yaşatmak, kamu kurumlarıyla özellikle köylerimizde eğitim gören öğrencilerimizin kaynaşmasına vesile olmak, öğrencilerimize hem mütevazı birer hediye hem de bir anı armağan etmek amacıyla böyle bir proje başlattık. Kurumlarımızca da bu düşünce yoğun bir ilgi ile karşılandı. Okullarımızı ziyaret ederek yüzlerce yavrumuza bir tebessüm armağan eden tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum; çocuklarımız çok mutlu oldular, projemizin amacına ulaştığını düşünüyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.