Vali Yardımcısının Dinlendiği Ortaya Çıktı‏

uu

Paralel yapı tarafından dinlendiği ortaya çıkan Iğdır Vali Yardımcısı Mevlüt Özmen: Bütün hayatı TV’de yayımlanan bir adamı anlatan Truman Şov filmindeki gibi hissettim. Ruh sağlığım bozuldu. Niye dinlediklerine dair hiçbir fikrim yok.

Paralel yapıya mensup polislerin gerçeğe aykırı kod isimlerle 2008-2010 yılları arasında yaptıkları yasadışı dinlemeler ile hayatları kabusa dönen isimler yaşadıklarını anlatıyor. Bunlardan biri de Iğdır Vali Yardımcılığı yapan Mevlüt Özmen. Dinlemelerin yapıldığı tarihte Kırklareli’nin Pınarhisar İlçesi Kaymakamı olan Özmen’in görev yaptığı ilçe aynı zamanda Başbakan Tayyip Erdoğan’ın hapis yattığı Pınarhisar Cezaevi’nin bulunduğu bölge olması açısından da dikkat çekici. Özmen, tüm görüşmelerinin yasadışı bir şekilde dinlenmiş olmasını ünlü film Truman Show’a benzeterek, “Ruh sağlığım kötü etkilendi” diyor.

DİNLENEN TEK KAYMAKAM

37 yaşındaki Mevlüt Özmen, Amasya’nın Göynücek ve Artvin’in Yusufeli ilçelerinde hizmetlerinin ardından 2009’da Pınarhisar Kaymakamı olarak görev yaptı. İlçede hizmet verdiği 4 yılın ardından Iğdır Vali Yardımcısı olarak Iğdır’a atandı. Bir kız çocuk babası olan Özmen, paralel yapıya mensup polisler tarafından dinlenen tek kaymakam… Telefonla ulaştığımız Vali Yardımcısı, dinlendiğini duyunca çok şaşırdığını söyleyerek, “Niye dinlendim bilmiyorum” diyor. “Dinlemeleri yapanlar kesinlikle cezalandırılmalı” diyen Özmen, şöyle devam ediyor: “Telefon dinlemelerini duyunca çok şaşırdım. Hiçbir sebep yokken dinlenmiş olmak ve hepsinden acısı bir törer örgütüyle ilişkilendirmek kabul edilemez. Telefonlarımın dinlenmiş olmasından dolayı kendimi ‘Truman Show’ filmindeki oyuncu gibi hissettim. Filmde, Jim Carrey’nin oynadığı Truman çok güzel bir adada yaşamaktadır. Fakat bu ada, Truman dışında her şeyin sahte olduğu bir ortamdır ve hayatı doğduğu günden bir reality şov olarak TV’de yayımlanmaktadır. İşte tam da böyle hissettim. Tamamen uydurma sebeple dinleniyor olmak korkunç…”

‘HERKESTEN ŞÜPHE EDER OLDUM’

Kendisini neden dinlediklerini bilmediğini de söyleyen Özmen “Bahsi geçen terör örgütüyle ilişkilendirmişler. Bu çok acı bir şey. Bizler vatansever insanlarız. Türkiye’nin dört bir yanında görev aldık. Dinlenen arkadaşların birkaçı ile sonradan görüştüm. Onların da neden dinlendiklerine dair bir fikri yok” diye konuşuyor. Mevlüt Özmen, Başbakan’ı Pınarhisar’a yatırım yapılması amacıyla ilçede yaşayan bazı ailelerle ziyarete gittiğini ve aklına gelen tek dinleme sebebinin bu olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamlıyor: “Herkesin özel hayatı var. Gizli bir şeyimiz yok Allaha şükür ama özelinizin dinleniyor olması çok kötü. İhaleler her şey apaçık yapılıyor. Ama eşimiz, çocuğumuzla konuşmalarınızın dinleniyor olması çok kötü. Bilince herşeye şüpheyle bakıyorsunuz. Neden dinleniyor sebep yok. Sürekli diken üzerinde, temkinlisiniz. Ne maksatla, kimler tarafından dinlendiğinizi bilmiyorsanuz. Devlet için çalışan insanlar da dinlenirse bu çok huzursuz edici bir duygu.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.