Vali Yardımcısı Muhlis Arslan Okul Meclis Başkanlarını Dinledi

2

 Iğdır Vali Yardımcısı Muhlis Arslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, ilde bulunan 2014-2015 eğitim öğretim yılı için okullarda seçilen okul öğrenci meclis başkanları ve il öğrenci meclis başkanlarından oluşan öğrencilerle meclis başkanlarıyla bir araya gelerek sorunları dinlediler.

 Ziya Gökalp Ortaokulu salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Muhlis Arslan, demokrasinin temellerinin okullarda atıldığını ve bakanlığında bu yönlü çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Demokrasi hayatının okullarda ilk olarak sınıf başkanı seçmekle başladığını belirten Vali Arslan şöyle konuştu:

“Okul temsilciliği ve il temsilciliğinin olması, sizleri geleceğe de hazırlayan önemli adımlardır. Bunlar sizin özgür düşünmenize, değişik fikirleri ve düşünceleri de öğrenmenize, dünya görüşüne açık olmanıza ve kendi doğrularınızı bulma adına önemli aşamalardır. Temsil ettiğiniz okulların ve arkadaşlarınızın ihtiyaçlarını birinci ağızdan hem bana hem milli eğitim müdürümüze iletin. Bugün bizlerden ziyade sizler konuşacaksınız. Kısa vadede yapabileceklerimizi hemen yaparız, uzun vadede yapmamız gerekenleri de belli bir plan ve program dahilinde gerçekleştirmeye çalışacağız. Sizler bizim için önemlisiniz. Okullarınızın ve kentin seçilmiş gençlerisiniz. Geleceğin de bizim yerimizde olacak yöneticileri, öğretmenleri, doktorları, akademisyenlerisiniz.”

Gençlerin fikirlerine her zaman önem verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ise gençlerden çok çalışmalarının ve okumalarını istedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; “Türkiye gerçekleştirdiği projelerle şu an dünyanın 16. büyük ekonomisinden biri haline geldi. 2023’te Avrupa’nın 3., dünyanın ise 10. büyük ekonomisine ulaşma hedefimiz var. Bu çok kolay değil. Bu sadece bizlerin çalışması değil, en büyük potansiyelimiz dinamiğimiz olan gençlerimizin geleceğe hazırlanmasıyla mümkün. Dirliğimizi, bütünlüğümüzü bozmadan bunu yapabiliriz” dedi.

Meclis başkanı öğrencilerse temsil ettikleri okul ve arkadaşlarının talep ve beklentilerini Iğdır Vali Yardımcısı Muhlis Arslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’e iletti. Toplantıya ayrıca, Orta Öğretim Şube Müdürü Murat Çetinkaya da katıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.