Vali ve Emniyet Müdürü Sorunları Dinlediler

v2

Kayseri Vali Yardımcısı iken Iğdır Valiliği’ne atanan Davut Haner ve Polis Başmüfettişliğinden Iğdır Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Emniyet Müdürü Yüksel Babal, şehir merkezinde gezerek halkın sorunlarını dinlediler.

Iğdır’a yeni atanan Vali Davut Haner’in makamına yürüyerek gidip gelmesi vatandaşı şaşırttı. Sabahları ikamet ettiği valilik yolundaki Vali Konağı’ndan çıkıp, üç kilometre uzaklıktaki Hükümet Konağı’na yürüyerek giden Vali Haner kendisine ulaşamayan esnaf ve vatandaşların dükkânının önünden geçerken hayırlı işler dileyerek sorunlarını yerinde dinliyor.

Vatandaşlar yaptıkları açıklamalarda; “Emniyet Müdürü Yüksel Babal da geldiği günden itibaren vatandaşın içinde oldu. Sorunları odasında oturarak değil, halkın içinde yer alarak çözmeye çalıştı. Emniyet müdürü gibi değil, normal bir polis memuru gibi vatandaşla iç içe oldu. Halkın müdürü olarak gönüllerde taht kurdu. Bunun yanı sıra polis haftası etkinliklerinde ana sınıf öğrencileri ile 81 kentin adını taşıyan bayraklarla yürümesi, “Farklılığa Saygı Birliğe Saygı” ve “81 İl Tek Yürek” pankartlarıyla tüm Türkiye’ye ve Iğdır’a bir mesaj vermiş oldu” dediler.

Vatandaşlar, Iğdır Emniyet Müdür’ü Yüksel Babal’ın güler yüzlü olduğuna ve halkın içinden halktan biri olduğuna vurgu yaparak; “Emniyet Müdürümüz korumasız dolaşıyor. Vali Bey ile uyum içindeler. Halkla sohbet ediyor. Eskiden emniyetin kapısından geçmeye korkarken şimdilerde ise kapısından geçmek bir yana artık içeri girdikten sonra içerdeki sıcak havadan ve sıcak emniyet müdüründen dolayı emniyetten çıkasımız gelmiyor. Halk ve polisi bu denli kaynaştıran ve halkın içinde olan, halktan biri olan sayın Emniyet Müdürümüz Yüksel Babal’a ve Sayın Valimiz Davut Haner’e teşekkür ederiz” dediler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.