Vali Ünlü’nün “ Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

 

 “Devletimiz ve milletimizin istiklal ve istikbaline kastetmeye teşebbüs eden hain Fetö terör örgütünün kanlı darbe girişimini, tarihte eşi benzeri görülmedik bir kahramanlıkla bertaraf eden aziz milletimizin “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günün birinci yıl dönümünü idrak ediyoruz. Düzenlenen bu etkinliklerle Şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle yad ediyoruz.

            15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişimine karşı Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın çağrısıyla kahraman milletimiz meydanlara inerek şanlı bir direniş göstermiş ve darbe girişimini başarısız kılmıştır.

             O gün meydanlara inen aziz milletimiz geleceğine sahip çıkmıştır. O gece bu millet bayrağını, vatanını, milletini, namusunu çiğnetmedi ve sahip çıktı. Biz bin yıllık devlet geleneği olan bir milletiz, bu gafiller, şaşkınlar bunu unuttular. Emperyalist batı gibi ve bir takım cetvelle çizilmiş devletler gibi bizi bölüp parçalayacaklarını zannettiler.

            FETÖ’ denilen terör örgütü 40 yıldır kamu kurum ve kuruluşlarının içine hayırsever kisvesi içinde sinsice sızarak hain kalkışmayı gerçekleştirmek istemişlerdir. Fakat hesap edemedikleri tek şey Türk milletinin cesareti, feragati, fedakârlığı, “Söz konusu vatan olunca “ bir yumruk gibi kenetleneceğidir.

            Tanklara karşı göğüslerini siper ederek, onlara karşı direnmeyi Türk milletinden başka bir millet gerçekten beceremezdi. Çünkü bizler Fatih Sultan Mehmet’in torunlarıyız. O değil miydi İstanbul’u fethederken gemileri karadan denize indiren. İşte bu millet de tankların ve F16’ların önüne kendini siper etti. Onların hedeflerine maruz kaldı ama demokrasiye, milli iradeye, vatanına, milletine ve namusuna sahip çıktı. O gece bütün mazlum ülkelerdeki insanların duaları bizimleydi. O gün kardeş ülke Azerbaycan bizimleydi. Pakistan bizimleydi.

            Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında kahramanlık destanı yazan dedelerinin, atalarının izinde yürümekten onur duyan, söz konusu vatan, millet bayrak, ezan olunca, canını vermekten bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça ne darbeler ne de başka hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. Bu nedenle hep birlikte 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

            15 Temmuz hain FETÖ/PDY, PKK darbe girişimi, ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır.

       Rengini şehitlerimizin kanından alan Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz,15 Temmuz gecesi yurdun dört bir köşesinde meydanlarda tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte canlarını vererek, kanlarını dökerek engellemiştir.

            15 Temmuz 2016 günü,  bir dönemin acı,  ancak şanlı bir hatırası olarak Türk Demokrasi Tarihine kazınacak bir demokrasi zaferidir.

            Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden aziz milletimiz günlerce tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatan sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.

 Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri asil milletimizin dua ve destekleriyle ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara FETÖ/PDY, PKK ve tüm bölücü terör örgütlerine karşı verdiği mücadeleden asla vazgeçmeyecektir.

            Bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, aziz milletimize en derin saygılarımı sunuyorum.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.