Vali Ünlü Silahlı Kuvvetlere Bağışta Bulunan Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’ndan dolayı Mehmetçiklerimize katkıda bulunmak isteyen vatandaşlardan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na (TSKGV) bağışta bulunanlar; Iğdır Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen programla Vali Enver Ünlü ile bir araya geldi.
Programda yardımsever vatandaşlara Vali Ünlü tarafından TSKGV teşekkür belgesi, madalya ve beratı takdim edildi.
Programda konuşan ve bu duyarlı davranışlarından dolayı vatandaşlarımızı tebrik eden Vali Ünlü, “Değerli misafirler, kıymetli kardeşlerim; bugün Iğdır Hükümet Konağında hür ve özgür bir şekilde bu programa katılıyorsak, bu özgürlüğümüzü borçlu olduğumuz ruha ve kişilere saygımız olsa gerek diye düşünüyorum. Biz bu toprakları anamızı sever gibi sevdik ve bu topraklarda evladı gibi bizi bağrına bastı. Bizi 1000 yıldır Anadolu’da tutan, Anadolu’yu Türk Yurdu yapan ruh nasıl bir ruhtur? Çok yakın bir zamanda Zeytindalı Harekâtında şehadete ulaşan kardeşimiz Nurullah Sezer, ‘Ölürsek Cennet Bizim, Kalırsak Devlet Bizim’ demişti. Değerli kardeşlerim; Zeytindalı Harekâtında ilk şehidimizin adı Musa Özalkan’dır. Musa Kardeşimizin vasiyetini hatırlayınız. O gün daha dün gibi, Kilis Gülbaba’da şehit düşmüştü ve şöyle diyordu; ‘Babalar Gülsün, Analar Ağlamasın Diye Kilis Gülbaba’da Bir Mehmet Düştü Toprağa…’ Bu Mehmet kardeşimizin şahadetinden kısa bir süre sonra vasiyeti ortaya çıktı. Silah arkadaşları Şehidimizin yazdığı vasiyetini sosyal medyada paylaştılar. Mehmet Özalkan kardeşim şöyle diyordu; ‘Değerli Kardeşim, sana vasiyetimdir. Ben şehit olursam devletin bana verdiği tazminatla Telafer’deki Türk Balalar için Kreş, Anaokulu ve Kültür Merkezi yapın’ Değerli kardeşlerim; bu ruh dedelerimiz Süleyman Şah, oğlu Ertuğrul Gazi ve Torunu Osman Gazi’nin ruhudur. Onun için biz Musa Özalkan ve bütün atalarımıza Hükümet Konağımızdan selam gönderiyoruz. Ömer Halis Demir’lerimize selam gönderiyoruz. Fırat Kalkan’ında ve Zeytindalı Harekâtındaki Kahraman Şehitlerimize selam gönderiyoruz. Bugün Iğdır İlimiz bir başka güzel. Iğdır’ımızda Vali olmaktan bir kez daha onur duydum. Iğdır ilimizden sizler Yaklaşık 90 Bin TL gibi bir parayla vakfımıza destek oldunuz. Bu rakamın azı, çoğu yoktur. Biz; biri on, onu yüz kabul ettik. Bizler İlimizde bu ruhun canlanmasından memnunuz. Bugün Milletimizin bu noktada desteklerini kabul etmemiz, devletimizin ihtiyaç duyduğundan değildir. Bizim Anadolu Coğrafyasında bu ruha ihtiyacımız vardı. Iğdır Halkı bayrağının, milletinin, ordusunun yanında olduğunu belli etmiştir. Bir kez daha 1 lira’dan 25 bin Lira’nın üzerinde fazla bağış yapan Hemşerilerimize teşekkür eder, Saygılarımı sunarım” dedi.
Programa katılan vatandaşlar da ellerlinden gelen imkanlar dahilinde yardımcı olamaya çalıştıklarını ama sadece maddi olarak değil gerekirse vatan için canlarını da seve seve vereceklerini dile getirdiler.
Program, çekilen hatıra fotoğraflarının ardından son buldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.