Vali Ünlü, İftar Çadırında Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Iğdır Valisi Enver Ünlü; eşi Sema Ünlü, AK Parti İl Başkan V. Ferdi Turan, AK Parti Milletvekili adayı Av. Ahmet Tutulmaz, AK Parti Milletvekili adayı Hasan Güneş, Milliyetçi Harekat Partisi Milletvekili adayı Yaşar Karadağ, Milliyetçi Harekat Partisi Milletvekili adayı Yeniş Çelikten, Yaycılı Kardeşler Tic. Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı İshak Yaycılı, kurum amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlarımızla birlikte Iğdır Valiliği koordinesinde hayırsever iş adamlarımızın katkılarıyla kurulan iftar çadırında orucunu açtı.
Okunan ezanla birlikte açılan oruçların ardından başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayında vatandaşlarımızla bir araya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Ünlü Şu sözlere yer verdi; “Bu mübarek ayda Valiliğimiz koordinesinde düzenlediğimiz bu güzel Ramazan etkinlikleri, hayırsever iş adamlarımızın katkıları ile oluyor.
Burada devletimizin kasasından çıkan tek bir kuruş bile yok, hayırseverlerimiz sağ olsun. Bugünkü iftar yemeğimizi Yaycılı Kardeşler Tic.Lmt.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı İshak Yaycılı düzenledi, bundan öncekilere de katkı sağladı, sağ olsun kendisi bana kaç gün eksik varsa biz tamamlarız Sayın Valim dedi. Mesai arkadaşlarımızla birlikte biz bu çadırın eksikliğini hissettik. Evine yetişemeyenler, yolda kalanlar, Nahçıvanlı yola giden kardeşlerimiz, işten çıkan kardeşlerimiz baktık ki tatlı bir telaş içerisinde dedik ki burada da bir çadır olsun, bizim dinimizin görgümüzün ve adetlerimizin gereği olarak hep birlikte oruçlarımızı açalım istedik. Sizlerde bizle iftar yapmayı tercih ettiniz, hepinize ben teşekkür ediyorum. Hem hayırseverlerimiz adına hem de Valiliğimiz adına teşekkür ediyorum. Allah memleketimizi, milletimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi daim kılsın. Bu güzel iftar sofralarının, Ramazan sofralarının üzerinden Allah rahmetini ve bereketini eksik etmesin. Her zaman birlik, beraberlik ve huzur içerisinde yaşamayı bize nasip etsin. Ki zaten biliyorsunuz “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” diyen bir peygamberin ümmetiyiz. Bu gönül dünyamızı derinden etkileyen bir hadisi şeriftir. Paylaşmak güzel, kazanmak güzel ama kazandığını Allah yolunda harcamak çok daha güzel. Allah hepimize bu mertliği nasip etsin.
Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Gazilerimize sağlık, güç, kuvvet versin. Onları buradan minnetle yad ediyorum. Allah sınırlarımızda nöbet tutan askerlerimizin yardımcısı olsun. Bugün çok yakından tanıdığım, mesaimiz olan, geçtiğimiz yıl yine bu tarihte Kato Dağında şehit verdiğimiz kahraman bir paşayı, Aydoğan Aydın Paşa’yı rahmetle anıyorum. Ben Kayseri’de kendisiyle çalışmaktan büyük bir şeref duyan Vali olarak kendisini ve bütün şehitlerimizi rahmetle yad etmek istiyorum. Onlar bu ay yıldızlı bayrağın ülkemizin semalarında ebediyete kadar dalgalanması için bir gül bahçesine girercesine bu kara toprağa girdiler. Allah tüm şehitlerimizden razı olsun. Bu vatanın birliği, beraberliği, huzuru ve güveni için çalışan bütün güvenlik görevlilerimize güç ve kuvvet versin. Allah başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün devlet büyüklerimize güç, kuvvet versin İnşallah. Bizde onlara dua edelim.
Türkiye bölgesinde biliyorsunuz bir istikrar, barış ve huzur adası, etrafı ateş çemberi, ama ülkemizden, devlet büyüklerimizden yardım bekleyen bütün İslam coğrafyası İnşallah bu milletin dualarıyla, bu milletin, bu devletin güçlü ve kararlı duruşuyla huzura ve istikrara ulaşacak, bizler bu kuvvete ve imana sahibiz. Bütün terör örgütlerinin üstesinden geleceğiz, hainlere fırsat vermeyeceğiz. 21. yüzyılda Türkiye Cumhuriyeti bölgenin ve dünyanın parlayan yıldızı olacak İnşallah. Bundan hiçbirimizin şüphesi yok. Allah oruçlarımızı kabul eylesin. Ben hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum.
Bu Ramazan ve iftar sofrasını şereflendirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum. Allah birlik ve beraberlik içerisinde nice Ramazanlar ve bayramlar kutlamayı tüm İslam alemine ve bu aziz millete nasip etsin” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.