VALİ SARIİBRAHİM’DEN 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

Vali Sarıibrahim mesajında, “Her yıl 1 Ekim tarihinde kutlanmakta olan ‘Dünya Yaşlılar Günü’, hayat tecrübeleriyle bizlere yol gösteren değerli büyüklerimize hürmet ve şükranlarımızı sunma imkânı tanımaktadır.

 Dünümüz ile bugünümüz arasında köprü vazifesi gören, tecrübeleriyle yolumuza ışık tutan yaşlılarımız en kıymetli değerlerimizdir. Bizler de geçmişi bugüne taşıyarak toplumsal ve manevi değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmamızı sağlayan yaşlılarımızı en önemli hazinemiz olarak görmekteyiz. Yaşamlarının büyük bölümünde çalışarak insanlığa yararlı hizmetlerde bulunan kıymetli yaşlılarımızın yanlarında olmak bizlerin asli görevidir.

Şeyh Edebali’nin ‘Ey oğul! Ananı, atanı say! Bereket büyüklerle beraberdir’ nasihatini şiar edinen bir toplum olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyip bilakis onlara hak ettikleri ilgi ve saygıyı göstermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bizleri sabırla, sevgiyle bugünlere taşıyan, hayatımızın her aşamasında bizlere rehberlik eden yaşlılarımıza huzurlu ve sağlıklı uzun ömürler diliyor, tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Yaşlılar Günü’nü gönülden kutluyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.