VALİ SARIİBRAHİM YATIRIMLARI BASINLA PAYLAŞTI

Iğdır valisi ve Belediye başkan vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim,Iğdır’da  görev yapan gazetecilerle bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

            Sarıibrahim, göreve geldiğimiz 15 ay içinde 315 milyonluk yatırım yaptık,86 milyon belediyenin geçmişten gelen borcunu ödedik.”dedi.

            Iğdır’ın son 15 yılda ihmal edildiğini belirten Sarıibrahim, şunları söyledi:”Kanalizasyon çektik diyerek 100’lük pimaj borularla bağlantı yapmışlar. Adını da kanalizasyon yaptık bırakmışlar. 77.352 m alanda kanalizasyon çalışması yaptık ve çalışmalar sürüyor. 149.929 metre hat çektik, Iğdır’ın şu anda en önemli sorunu imar planıdır. İmar planı çözüldüğünde Iğdır’ın sorunları da çözülecektir.18 madde uygulamışlar eğri yollar çıkarmışlar. Şimdi yeniden 18. Maddeyi uygulayarak düzgün geleceğe hitap eden 18. Madde çalışması yapıyoruz. karaağaç, Konaklı,ve Özgür mahallerinde imar planı yapıyoruz maliyeti 5 milyondur. Bu sene şehir merkezine 21 km asfalt yaptık,havalar iyi giderse 20 km daha yapacağız.Şu anda Iğdır bir şantiye alanı 15 yılda yapılmayanları yapıyoruz.Vatandaşlardan bir isteyim biraz daha sabırlı olmalarıdır. Kazılan yerler neden hemen kapatılıp asfalt olmuyor diyorlar. Çünkü kanalizasyon döşenmeden su şebekesi döşenmiyor. Kanalizasyon borusu döşeniyor ardından su şebekesi çekiliyor. Döşenen borularda ister istemez çökmeler meydana geliyor boruların yerine oturması için belli zaman geçmesi lazım yoksa yapılan işler bir işe yaramaz. Belli bir süre sonra asfaltlama işini yapıyoruz. Vatandaşlarımıza daha güzel bir Iğdır bırakmak için uğraşıyoruz.Biraz sabır diyoruz.”

Haber: Emin TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.