Vali Haner’in 19 Mayıs Bayramı Mesajı

22

 “Değerli Iğdırlılar;

Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da bağımsızlık ateşinin yakıldığı günün 97. Yıldönümünde, Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

19 Mayıs günü; bir gün bile esaret altında yaşamamış olan milletimiz için, adeta kaderin dönüm noktası sayılan; bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı olan bu önemli günün anlamı büyüktür.

Büyük Önder, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlıkla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni gençliğe emanet ederek, yarınların güvencesi olan gençlere verdiği önemi tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Geleceğimizin teminatı olan Sevgili Gençler;

Başarılı olabilmek için kendinizi her alanda donanımlı bireyler olarak yetiştirmeye gayret göstermelisiniz. Dışa açık, hoşgörülü, çevrenize saygılı, milletinize sadık, gelenek ve göreneklerinize bağlı çalışkan insanlar olmalısınız. Türkiye’yi birlik ve beraberlik içerisinde parlak ve müreffeh bir geleceğe taşımak sizin elinizdedir.

Büyük Önder Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” diyerek Türk gençliğine olan sonsuz güvenini vurgulamıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.