Vali Haner’den, Rektör Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz’a Nezaket Ziyareti

3

Geçtiğimiz ay yayınlanan Valiler Kararnamesiyle Iğdır Valiliği’ne atanan Davut Haner, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu. Rektör Prof. Dr. Yılmaz, kendisini ziyaret eden Iğdır Valisi Davut Haner’i Iğdır Üniversitesi Rektörlük binasının kapısında karşıladı.

Iğdır Valisi Davut Haner’in kendisini ziyaret etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Iğdır Üniversitesi’nin gelişim süreci ile ilgili Vali Haner’e bilgi verdi. Iğdır Üniversitesi’nin her geçen gün biraz daha büyüdüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Yılmaz, üniversitenin şuanda 7 fakülte, 4 meslek yüksekokul, 1 yüksekokul, 3 enstitü ve 4 araştırma merkezi ile Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışından gelen öğrencilere eğitim imkânı verdiğini söyledi. 2008 yılında kurulan Iğdır Üniversitesi’nin her geçen gün Iğdır’ın ekonomisine büyük bir katkı sağlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Iğdır Üniversitesi’nin başta Iğdır Valiliği olmak üzere Iğdır’daki bütün kurumlarla yapılan birçok projede yer aldığını belirterek, Iğdır’ın sosyal ve kültürel alanda gelişmesine katkı sağladığını ifade etti.

Iğdır Valisi Davut Haner de Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz’a kendisini gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür etti. Üniversitelerin bulundukları şehirlerin ekonomisine büyük bir katkı sağlamanın yanında kültürel ve sosyal alanda da topluma öncülük ettiğini ifade eden Vali Haner, Iğdır Üniversitesi’nin de bu misyonu başarıyla yerine getirdiğine inandığını söyledi. Yapılan konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Yılmaz, Vali Haner’e Iğdır Üniversitesi öğrencilerinin kaya tuzundan yaptığı bir gece lambası hediye etti. Vali Haner’in Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz’a ziyareti Vali Haner’in rektörlük binasından ayrılmasıyla sona erdi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.