Vali Enver Ünlü’nün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda alınan kararla tüm dünyada kutlanan “Dünya Kadınlar Günü” kadın haklarının hatırlanması, sorunlarının çözümlenmesi ve kadınlarımızın sosyal yaşamda hak ettikleri yere gelmesi açısından önemli bir gündür.
Kadınlarımızın toplumda hak ettikleri konuma yükselmeleri, geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarısında etkin bir rol oynamaktadır.
Bir ana olarak, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirerek, topluma faydalı birer fert olmaları yolunda gösterdikleri gayret ve fedakârlık, her türlü takdirin üstündedir. Toplumumuzun aile yapısında müstesna bir yere sahip olan kadınımız, aile kurumunun temel taşı, değerlerinin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu rolünü üstlenerek, şefkatin, fedakârlığın, sabrın ve özverinin sembolü olmuştur.
Tarihin her döneminde erkeği ile omuz omuza verip, hayatın her aşamasında görev alan Şerife Bacılar, Halime Çavuşlar, Nene Hatunlar Milli Mücadele döneminde sergiledikleri özverili, fedakâr ve vatansever tutumlarıyla adını tarihe yazdırarak destanlaşmışlardır.
İşte bu nedenledir ki 8 Mart, varlıklarıyla kahramanlığın, dayanışmanın, asaletin, sonsuz sevgi ve merhametin timsali kadınlarımızın gurur günüdür.
Bu vesile ile bütün kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü” kutluyor, yüreklerindeki sevgi ve şefkati hiçbir karşılık beklemeden veren tüm annelerimize ve kadınlarımıza mutlu, huzurlu ve sağlıklı günler diliyorum.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.