Vali Enver Ünlü, Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Iğdır Valisi Enver Ünlü, düzenlenen istişare toplantısında ilimizde görev yapan beden eğitimi öğretmenleriyle bir araya geldi.
Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Yiğit de katıldı.
Aras Mesleki Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan toplantıda ilimizdeki her öğretmenden bir proje beklediğini belirten Vali Ünlü; ”Eğitimde sporu oldukça önemsiyoruz.
Spor, ortak bir yaşamı paylaşmayı, bir benzerimize duyduğumuz saygıyı, kendini aşmayı, azmi ve ekip olma ruhunu aşılar.
Dolayısıyla saygı, sorumluluk alma, çaba, centilmenlik, özgüven, kişisel gelişim vb. kavramlarla bire bir örtüşmektedir. Bizim çocuklarımız çok değerli. Biz, onlar için varız.
Bütün kurumlarımız çocuklarımız için, geleceğimiz için var. Her öğrencimize bir kuyumcu titizliği ile yaklaşmak durumundayız. Onları yetenekli oldukları alanlara yönlendirmemiz gerekiyor, destek olmamız gerekiyor. Zaten tüm bunları yaptığımızda başarının gelmesi kaçınılmaz bir sonuçtur. Geleceğin üst düzey sporcuları bugünden verilecek olan titiz, kaliteli eğitimle yetişecektir.
Gelecek neslin sağlıklı olması, kendini tanıması, yetenek ve yeterliklerinin farkında olması ve sahip potansiyelini tümüyle gerçekleştirebilmesi için herkes elini taşın altına koymak zorunda.
Sizlerden gelen istekleri geri çevirmiyoruz. Son zamanlarda özellikle bu alanda önemli kararlar alarak öğrencilerimizin ve siz değerli öğretmenlerimizin imkânlarını arttırdık.
Bu süreci daha da başarılı bir şekilde devam ettireceğiz. Milli Eğitim Bakanımız Sn. Ziya Selçuk’un ”1 milyon öğretmen 1 milyon fikir” projesi kapsamında biz de her öğretmenimizden aydınlık yarınlarımızın teminatı sevgili yavrularımız için bir proje bekliyoruz. Sizlerin fikirleri bizim çok önemli” dedi.
Toplantı, yapılan konuşmaların ardından soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.