Vali Enver Ünlü Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yetkililerini Ziyaret Etti

 

İlimiz Valisi Enver ÜNLÜ, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne resmi ziyarette bulundu.

            Vali Enver ÜNLÜ ve beraberindekiler Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar ALİYEV anıtını ziyaret etti ve kırmızı karanfiller bıraktı. Ardından Nahcıvan’da bulunan Tuz Dağı mağarası ve oteli ile buradan 2 km. uzakta olan Tuz Terapi Merkezini ve tarihi Nahcıvan halı müzesini gezerek, incelemelerde bulundu.

            Ziyaret kapsamında Valimiz Enver ÜNLÜ,  Âli Meclis Başkanı Vasif TALİBOV ile yaptığı görüşmede; Iğdır ile Nahçıvan arasında devam eden kültürel, sosyal ve ekonomik işbirliği üzerinde de görüş alışverişinde bulunulduğunu belirtti. Bundan sonraki süreçte de kardeşlik ve dostluk bağları çerçevesinde ilişkilerin devam etmesi için gerekli temasların devam edeceğini ifade etti.

          Ayrıca Türkiye Nahçıvan Başkonsolosu Nihat ERŞEN’i ziyaret eden Valimiz Sayın Enver ÜNLÜ, dış ülkelerle olan ikili ilişkilerde konsoloslukların önemli rol oynadıklarını belirtti.

           Söz konusu ziyaretlerde, Valimize Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuri GULİYEV, Iğdır İl Temsilcisi Behbud GADALI, İl Emniyet Müdürü Orhan ÇEVİK eşlik ettiler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.