Vali Davut Haner’in Yaşlılara Saygı Haftası Mesajı

a1

Bilindiği üzere 18-24 Mart tarihleri arası “Yaşlılar Haftası” olarak değerlendirilmektedir. Ancak bu hafta simgesel olarak gündeme alınmaktadır.  Çünkü her zaman değerli olan büyüklerimize saygı ve değer, kısa bir zaman dilimine sıkıştırılamaz. Bizim kültürümüzde yaşlı insanlarımızın ayrı bir değeri ve önemi vardır.

Geçmiş yılların birikimi ve tecrübesiyle bizlere yol gösteren, sonsuz sevgi ve sabırla bizleri yetiştiren yaşlılarımıza, saygı ve sevgimizi göstermek ve onların gönlünü hoş tutmak toplumumuzun geleneğidir. Büyüklerimizin sadece fizyolojik ihtiyaçlarını karşılamak değil aynı zamanda da insanı hayata bağlayan, toplumca kabul ve değer görme gibi psikolojik ihtiyaçlarına da cevap verebilmeliyiz.

Yaşlılık, geçmişin muhasebesinin yapıldığı, tecrübe ve birikimlerin yeni kuşaklara aktarıldığı, anılarla yaşanılan bereketli bir dönemdir. Unutulmamalıdır ki; herkes bir gün yaşlanacaktır.

Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, onların hayatını kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak sadece devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle; bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, hayatlarının her anını sağlıklı, mutlu ve huzurlu geçirmelerini temenni ediyorum.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.