Vali Davut Haner’in Nevruz Bayramı Mesajı

3

DEĞERLİ IĞDIRLILAR;

Bugün, yurdumuzun her köşesinde coşkuyla kutlanan; bolluk, bereket, birliktelik ve barışı simgeleyen Nevruz Bayramı’nı kutluyoruz.

 Nevruz, bu büyük coğrafyada halkları birbirine bağlayan, baharın gelişini müjdeleyen, birlik, beraberlik ve kardeşliğe işaret eden özel bir gündür. Bugün Sevgi, hoşgörü ve bereketin sembolü olan bu bayramı yine birlikte kutlayacak, dargınlıkları unutacak ve birbirimiz için iyilik dileyeceğiz.

Ülkemizin dört bir köşesinde kutlanmakta olan Nevruz Bayramı’nın, Iğdır’da daha farklı bir anlamı vardır. İlimizde şenlik havasında kutlanan ve sadece bir günle sınırlı kalmayan bu kutlama seremonisinde, halkımız bayram haftası boyunca çeşitli hazırlıklar yaparak, bu geleneği yaşatmaktadır.  Yumurtalarını boyayan, yeddi levinlerini paylaşan, mezar ziyaretlerini gerçekleştiren Iğdır halkı için Nevruz Bayramı her kesimin benimsediği ve coşkuyla bir araya geldiği müstesna bir kültür değeridir. Iğdır’da uzun yıllardır ortak bir ruhla kutlanan bu Bayram; hepimizin müşterek değeri ve itinayla yaşatılması gereken bir kültür mirasıdır.

Saygı, sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu yurdumuzda milletimiz, tarih boyunca birbirine sarsılmaz bağlarla kenetlenmiş; umut ve kederi birlikte paylaşmış ve geleceğe güvenle bakmıştır. Bugün bizlere düşen görev de, sahip olduğumuz bu kültürel birikimi en iyi şekilde korumak ve yarınlara taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın Nevruz Bayramı’nı kutlar, bu güzel günün sevgi, saygı ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ederim.

 

 

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.